Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Дружби більше немає

Автор:

|

Вересень 11, 2014

|

Рубрика:

Дружби більше немає
Томаш Гудечек

Томаш Гудечек

Прага припиняє партнерські відносини з російськими містами Москвою й Санкт-Петербургом через позицію Російської Федерації (РФ) щодо України. Відповідне рішення ухвалила напередодні міська рада чеської столиці, повідомив Томаш Гудечек, мер Праги. «Свавільна атака режиму Путіна поставила під загрозу не тільки суверенітет України, але і безпеку всієї Європи», — сказав чиновник.

Водночас мер Праги наголосив: «Ми залишаємося друзями російських людей, але відкидаємо імперську політику Кремля». За словами п. Гудечека, співпраця не буде відновлена доти, поки Росія не зупинить своєї інтервенції в Україні.
Мер чеської столиці закликав також інші чеські міста підтримати його ініціативу, усвідомлюючи при цьому, що рішення празької мерії «само по собі не зупинить російської аґресії». «Ми віримо все ж, що до нас приєднаються інші міста і це стане дієвим сигналом для громадян РФ, адже політика Путіна є серйозною небезпекою для майбутньої взаємної співпраці європейських країн із Росією», — зауважив мер Праги.
Він також додав, що Прага та Київ готуються до співпраці на офіційному рівні. «Ми з мером Києва Віталієм Кличком плануємо укласти договір про партнерство з українською столицею», — заявив Томаш Гудечек. Москва з 1995-го була партнерським містом чеської столиці, а з 2000 року, згідно з підписаним тоді договором, — дружнім.
А напередодні цієї заяви Мілош Земан, президент Чехії, заявив, що готовий підтримати посилення антиросійських санкцій, якщо буде однозначно доведено, що РФ скерувала в Україну свої військові підрозділи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply