Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Доповідь Нідерландів про аварію Boeing 777

Автор:

|

Вересень 18, 2014

|

Рубрика:

Доповідь Нідерландів про аварію Boeing 777
Терорист на місці збитого Boeing-777

Терорист на місці збитого Boeing-777

У Нідерландах минулого тижня оприлюднили підсумки розслідування авіакатастрофи над Україною. Малайзійський Boeing 777, що зазнав аварії в небі над Донецькою областю 17 липня ц. р., був технічно справний і розпався в повітрі внаслідок потрапляння в нього ззовні багатьох об’єктів, йдеться в попередній доповіді Ради безпеки Нідерландів.

«Рейс MH17 — Boeing 777-200 Malaysia Airlines розпався в повітрі, ймовірно, в результаті структурних пошкоджень, спричинених великою кількістю об’єктів високої енергії, що проникли в літак ззовні», — сказано в документі.
У звіті зазначається, що експертам поки що не вдалося детально вивчити фрагменти літака, проте наявні зображення свідчать, що частини уламків були прохромлені в багатьох місцях. Характер ушкодження фюзеляжу літака та кабіни узгоджується з тим, чого можна очікувати від значного числа об’єктів із високою енергією, що потрапляють у літак ззовні.
«Цілком імовірно, що це пошкодження призвело до втрати структурної цілісності літака, що й спричинило руйнування в польоті. Це також пояснює раптове припинення реєстрації даних із самописців, втрату контакту з управлінням повітряним рухом і зникнення літака з радарів», — вважають експерти.
У тексті доповіді також указано на те, що повне прослуховування спілкування між членами екіпажу в кабіні, записане на бортові мовні самописці, не виявило жодних ознак будь-яких технічних несправностей або надзвичайної ситуації на борту. «Не було жодного застережного сигналу, який було би чути в кабіні й що міг би свідчити про технічні проблеми», — встановила експертна комісія. Також реєстратор даних рейсу не зафіксував жодного попередження систем літака, а параметри авіаційних двигунів відповідають нормальній роботі під час польоту.
У радіозв’язку з Управлінням повітряним рухом України підтвердили, що екіпажем кабіни не було зроблено жодного екстреного виклику. «Згідно з наявною історією обслуговування літака, він був придатний до польотів, коли вилетів із Амстердама, і не було жодних технічних негараздів. Літак був укомплектований кваліфікованим і досвідченим екіпажем», — написано у звіті.
Українські диспетчери за приблизно півгодини до катастрофи літака рейсу MH17 радили пілотам піднятись на більшу висоту, що було передбачено планом польоту, але ті цього не зробили. «У цей час (12.53) «Дніпро-контроль» запитав, чи MH17 може піднятися на висоту FL350, згідно з планом польоту… Екіпаж відповів, що не може виконати це та попросив залишитися на висоті FL330 (понад 10 км). «Дніпро-контроль» дав згоду на це», — зазначено в документі.
Близько 13.00 екіпаж попросив диспетчерів дозволити йому змінити маршрут через погодні умови, на що отримав згоду. Пізніше пілоти теж запитували про можливість підняття на більшу висоту, але цього разу українські диспетчери повідомили, що наразі це неможливо й літаку треба залишатися на висоті FL330. Бортові самописці припинили працювати о 13.20 (UTC).
Зауважимо, що низка російських медіа повідомляла про те, що перед самою катастрофою українські диспетчери наказали екіпажу малайзійського «Боїнґа» зменшити висоту та змінити курс, що, на їхню думку, є свідченням причетності українців до збиття літака. Таким чином диспетчери нібито спрямовували судно до місця, де його хотіли збити українські військові. Російські засоби масової інформації також висували версію, що пасажирський «Боїнг» було розстріляно українським військовим винищувачем.
Згідно з попередніми висновками фахівців із Duth Safety Board, малайзійських «Боїнґ» розпався у повітрі після того, як у нього ззовні влучила велика кількість високоенергетичних об`єктів. Раніше експерти заявили, що власне такими об`єктами уражають ракети зенітно-ракетного комплексу «Бук».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply