Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Бунти у Бельгії

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Бунти у Бельгії

Радикально налаштована мусульманська молодь бунтує в Бельгії. Заворушення почалося у брюссельській комуні Моленбек-Сен-Жан після того, як 31 травня поліція спробувала застосувати адміністративне затримання дівчини в нікабі (чорне запинало, що приховує обличчя). У Бельгії носіння нікаба заборонене законом, за його порушення передбачено штраф до 137 EUR і/або сім днів тюремного ув’язнення.

Мусульманка, яка відмовилася відкрити обличчя, чинила спротив поліції, зламавши ударом голови ніс і вибивши два зуби жінці-поліцейському, що намагалася її затримати. Порушниця закону, якій щонайменше загрожує штраф за носіння нікаба, назвала свої дії самообороною. При опорі охоронцям порядку дівчина отримала легкий струс мозку й була доправлена в найближчий шпиталь, який вона покинула одразу після обстеження.

Після того, як новина про подію поширилася по району, до поліцейської дільниці, куди була доставлена затримана, почали стягуватися групи мусульманської молоді. Підлітки повідомляли один одному про це за допомогою SMS-повідомлень і через соціальну мережу Facebook.

Унаслідок сутичок із поліцією увечері 1 червня було заарештовано дев’ятьох молодиків, які кидали камінням у поліцейських, а також одного з представників радикального ісламістського руху «Шаріат для Бельгії». Також були затримані дві жінки в нікабах, що долучилися до аґресивно налаштованої молоді. Після цього Філіп Муро, бургомістр комуни Моленбек-Сен-Жан, увів заборону на масові зібрання в районі, яку було знято лише вранці 23 червня.

Відомо, що мусульманка, котра відмовилася показати поліцейським обличчя, затримувалася ними вже неодноразово. Цього разу з інциденту поспішив скористатися рух «Шаріат для Бельгії», який «за гарячими слідами» організував прес-конференцію за участю порушниці закону. Представник радикальних ісламістів переклав усю відповідальність на правоохоронців. Він стверджував, що «слуги диявола» ледь не задушили дівчину, зриваючи з неї в дільниці нікаб і спідню білизну.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply