Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Британка перепросила українців

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Британка перепросила українців

Клер Дімйон (на фото), кавалер Ордена Британської імперії за боротьбу за права людини в Центральній і Східній Європі, не побачила в українській державі жодних проявів расизму. Британська правозахисниця попросила вибачення в України від імені всієї Великої Британії. Про це 18 червня п. Дімйон повідомила на зустрічі з харківським міським головою Геннадієм Кернесом.

Правозахисниця зазначила, що чемпіонат Європи з футболу 2012 року став для всіх його учасників і гостей святом єднання. Вона наголосила, що завдяки своїй роботі об’їздила всі країни Східної та Центральної Європи, окрім Республіки Білорусь, але «ніколи й ніде не бачила такого доброго, щирого та гостинного ставлення до гостей своєї країни, як в Україні». Клер Дімйон також зазначила, що в Харкові її просто вразили коректні правоохоронці й чисте метро.

Як писав «Міст», 28 травня ц. р. в ефірі британської телерадіомовної корпорації Бі-бі-сі вийшла програма «Стадіони ненависті», де, за твердженням авторів, було зібрано матеріал про расизм серед футбольних уболівальників приймаючих країн.

Клер Дімйон підкреслила, що за час свого перебування в різних містах України, зокрема в Харкові, не помітила жодного прояву нетолерантного ставлення до людей інших рас і національностей. «Я бачила безліч темношкі­рих, у тому числі й на стадіонах. Дивлячись на них, не можна сказати, що вони відчувають стрес або пригніченість у вашій країні. Можу з абсолютною впевненістю сказати, що не спостерігала тут расистських настроїв — принаймні тут їх не більше, ніж у Лондоні. Із цього приводу Бі-бі-сі слід було би сказати правду. Тому я вдячна жителям Харкова за надану можливість виправдати добре ім’я британців і розповісти світові правду», — зазначила кавалер ордена Британської імперії.

Водночас, Клер Дімйон зауважила, що корпорації Бі-бі-сі, яка організовує конкурс «Євробачення», варто було звернути увагу на співачку Гайтану, що представляла Україну на цьому музичному форумі, а потім уже робити заяви про расизм. «Коли я їхала до вас, то мала певні упередження, але тепер їх не залишилося. Як громадянка Англії, я прошу у вас вибачення від імені всієї Британії. Це — не дрібниця, а серйозне питання, на яке не можна не відреаґувати. Це — питання честі, яке стосується й Великої Британії, й особисто мене, як англійки. Я бачила в Україні й африканців, й азіатів, які чудово почуваються тут. А голландці, котрі провели у вас час на Євро-2012, висловлюють бажання повернутися у ваше місто. Усе це свідчить про те, що ми можемо бути патріотами й без того, щоби принижувати інші нації», — наголосила п. Дімйон.

Геннадій Кернес, своєю чергою, зазначив, що в Харкові навчається близько 300 тис. студентів, і приблизно 14 % із них — іноземці. Він також підкреслив, що в місті не створювали жодних особливих умов до Євро-2012, аби забезпечити толерантне ставлення до представників інших націй.

Кавалер ордена Британської імперії за боротьбу за права людини також розповіла, що зараз знімає документальну стрічку, завдання котрої — спростувати неправдиву інформацію про расизм в Україні, яку поширювала Бі-бі-сі.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply