Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Біля кордонів Одеської області може з’явитися нова невизнана держава

Автор:

|

Лютий 06, 2014

|

Рубрика:

Біля кордонів Одеської області може з’явитися нова невизнана держава

У Молдові 2 лютого пройшов референдум про долю гагаузької автономії. Явка склала більш ніж 53 %, що перевищує необхідний поріг. Голосували сусіди України в гагаузької автономії Гагауз-Ері, що входить до складу Молдови. Гагаузьку республіку було проголошено народним волевиявленням 19 серпня 1990-го. Автономія була узаконена парламентом Республіки Молдови 23 грудня 1994 року.

Рішення про проведення референдуму було ухвалене Народними зборами Гагаузії 27 листопада 2013-го. Жителі автономії мали відповісти на запитання: «Чи схвалюєте ви інтеграцію Молдови до Європейського Союзу?», «Чи схвалюєте ви курс зовнішньополітичного вектора розвитку Молдови на вступ до Митного Союзу Росії, Білорусі та Казахстану?» Крім того, жителі реґіону повинні були дати свою згоду або незгоду на проект Закону «Про відкладений статус народу Гагаузії на зовнішнє самовизначення».
Раніше генеральна прокуратура Молдови порушила карну справу проти керівництва гагаузької автономії за намір провести референдум. Фігурантами справи за організацію референдуму стали всі без винятку депутати народного зібрання Гагаузії. Їх, як підозрюваних, викликали на допит у поліцію. Парламентаріям закидають дії за статтею 352 КК Молдавії («самоуправство»).
Міжнародна неурядова організація зі спостереження за виборами CIS-EMO скерувала короткотермінову моніторингову місію на референдум у Гагаузії. Місія в складі 20 осіб була зареєстрована в Центральній виборчій комісії Гагаузії. Однак 30 січня ц. р. молдавські прикордонники не пустили спостерігачів на територію країни, три години протримавши їх на морозі!
CIS-EMO зазначає, що проведення в Гагаузії референдуму про ставлення до зовнішньополітичного курсу Молдови не суперечить законодавству республіки. Такий висновок було зроблено на підставі аналізу законодавчої бази Молдавії. «Самі по собі юридичні посилання, які наводяться на обґрунтування ініціатив із призначення референдумів і сформульованих питань, а також проект закону видаються цілком коректними, такими, що базуються на нормах чинного законодавства Республіки Молдова й Автономно-територіального об’єднання Гагаузія», — повідомив Олексій Семенов, керівник Інформаційного департаменту CIS-EMO.
Суспільно-політична ситуація в Гагаузії — непроста. Керівники Молдови та Румунії сприймають проведення референдуму вкрай болісно. А Михайло Формузал, голова виконавчої влади — башкан Гагаузії, напередодні дав вказівку створити народні дружини, які забезпечуватимуть громадський порядок під час проведення референдуму, не допускатимуть «будь-яких провокацій, що можуть статися на виборчих дільницях». Вступ до МС на референдумі в Гагаузії підтримали 98,4 % виборців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply