Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Білоруський політик боїться арешту

Автор:

|

Листопад 01, 2012

|

Рубрика:

Білоруський політик боїться арешту

Андрій Санников, кандидат у президенти Білорусі на виборах 2010 року й лідер громадської кампанії «Європейська Білорусь», попросив притулку у Великій Британії через загрозу повторного арешту. «Для мене це було нелегким рішенням. Але, повірте, іншого виходу не було. Або знову зазнати тортур і знущань у в’язниці, або сидіти «тихіше води, нижче трави». Я був і залишаюся білоруським політиком. Продовжуватиму доносити до світу правду про мою країну й домагатися того, аби було вжито конкретних заходів із допомоги демократичній Білорусі. Я вважаю, що моє рішення допоможе реальному звільненню моєї дружини й сина, які є заручниками режиму Лукашенка», — сказав п. Санников.

Про те, що Андрію Санникову надано політичний притулок у Великій Британії, стало відомо лише 26 жовтня. Водночас, коли саме це сталося, дружина п. Санникова Ірина Халіп, яка залишається в Мінську, оскільки за вироком суду не має права залишати країну, не повідомила. «Ми поки що вирішили більше нічого не коментувати. На цьому етапі так буде безпечніше для нашої сім’ї», — пояснила вона.
За оцінками незалежних спостерігачів, на президентських виборах 2010 року Андрій Санников був реальним конкурентом Олександра Лукашенка й виходив у другий тур. У день виборів його разом із дружиною було заарештовано, звинувачено в організації акції протесту проти фальсифікації підсумків виборів і засуджено до п’яти років позбавлення волі. У в’язниці КДБ, а потім і в колоніях його катували. Політик був звільнений у квітні ц. р. Після першої ж прес-конференції Андрія Санникова президент Лукашенко публічно погрожував екс-супернику повторним арештом у разі, якщо той не замовкне.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply