Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, May. 24, 2019

Білоруська влада щорічно витрачає на пропаганду чималі гроші з державного бюджету

Автор:

|

Липень 21, 2016

|

Рубрика:

Білоруська влада щорічно витрачає на пропаганду чималі гроші з державного бюджету
Пропаганда має і таке обличчя

Пропаганда має і таке обличчя

За період із 2010-го по 2016 рік щороку на засоби масової інформації, що перебувають у державній власності, в республіканському бюджеті виділялося від 0,44 % до 0,55% від загального обсягу витрат. У доларовому еквіваленті розмір виділених коштів коливався в межах 46-75 млн USD. Цього року витрати бюджету Білорусі на мас-медіа заплановані на рівні 48,4 млн USD, повідомляє сайт belaruspartisan.org.
Але й цим гроші на «промивання мізків» не вичерпуються. Так, міждержавна телерадіокомпанія «Мир» отримає дотацію в майже 3 млн USD у рамках витрат «на загальнодержавну діяльність». Приблизно такі ж суми потраплять у бухгалтерії «Другого національного телеканалу» (ОНТ) і «Столичного телебачення» (СТВ) із резервного фонду держбюджету як «фінансова допомоги юридичним особам та індивідуальним підприємцям».
Таким чином сумарний обсяг коштів, що виділяються на засоби масової інформації за всіма видатковими статтями білоруського бюджету (і це без урахування грошей з реґіональних бюджетів), 2016-го становитимуть 54,6 млн USD.
Ця сума перевищує витрати на фундаментальні наукові дослідження, фізичну культуру і навіть діяльність судів та майже дорівнює витратам на органи державного управління та виконавчої влади, наголошує belaruspartisan.org. Причому на охорону навколишнього середовища держава, яка досі відчуває на собі наслідки Чорнобильської катастрофи, витрачає на 30% грошей менше, ніж на підтримку засобів масової інформації (ЗМІ).
Цікаво буде поглянути на деякі числа білоруського бюджету-2016: середня спеціальна освіта — 66 (тут і далі — в мільйонах доларів США. — Ред.); засоби масової інформації — 54,6; органи держуправління й інші органи виконавчої влади загального призначення — 54,5; митні органи — 52,5; фізична культура — 51,5; органи судової влади — 49,8; фундаментальні наукові дослідження — 46,8; охорона навколишнього середовища — 40,9.
Білоруські опозиціонери вирішили полічити, на що могло б вистачити виділених на пропаганду грошей? Отже, з урахуванням озвучених цін на низку об’єктів будівництва ще до деномінації (тижневик «Міст» нещодавно писав, що з 1 липня ц. р. білоруський рубль було деноміновано у 10 тис. разів), річного обсягу коштів на ЗМІ вистачило б на будівництво 16 дитячих садків, що вирішило б проблему з їхньою доступністю в низці реґіонів країни. Можна було б побудувати 25 басейнів, яких бракує для занять спортом, або три дитячі поліклініки і поліпшити якість медичного облуговування.
За середньою для Білорусі ціною в 500 USD за 1 кв. м можна було побудувати 110 тис. кв. м житла, якого б вистачило для поліпшення житлових умов 1,5 тис.білоруських сімей. Але влада Білорусі не відмовиться від фінансування державних ЗМІ, оскільки вони є дієвим засобом пропаганди і дозволяють створювати ілюзію стабільності в країні.

Ігор Берчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...