Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 26, 2020

Білорусь — за межами МВФ

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Білорусь —  за межами МВФ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) постановив залишити Білорусь без постійного представника, тоді як ця країна подала запит на черговий кредит для підтримки економіки, яка постраждала торік від найжорстокішої за останнє десятиліття фінансової кризи. Як повідомили у МВФ, Наталія Колядіна, що працювала постійним представником організації в Білорусі з 2009 року, завершить роботу на початку квітня. «МВФ не планує призначати нового постійного представника на місце чинного по закінченні терміну її відрядження… Фонд розгляне питання про призначення нового штатного постійного представника в Білорусі в тому разі, якщо МВФ і Білорусь будуть близькі до підписання нової підтримуваної фондом програми», — ідеться в повідомленні. Водночас, фонд продовжить роботу в місцевому офісі й буде співпрацювати з білоруською владою.

Нагадаємо, до призначення п. Колядіної Білорусь протягом п’яти років не мала постійного представника МВФ. «Зараз у світі є дуже багато роботи для фонду, і він розподіляє свої ресурси, щоб отримати максимальну віддачу», — повідомила сама Наталія Колядіна.

Зазначимо, фінансова криза минулого року, однією з причин якої було передвиборне підвищення зар­плат наприкінці 2010-го, призвела до девальвації білоруського рубля на 65 % і до більш ніж стовідсоткової інфляції. При цьому наприкінці минулого року Білорусь отримала близько 5 млрд USD від Росії, а наразі ще просить МВФ про кредит на суму до 5 млрд USD. Зауважимо, що МВФ скептично відгукувався про перспективи надання країні нового кредиту, наголошуючи, що білоруська влада не продемонструвала твердості намірів у проведенні ринкових реформ. У 2009— 2010 рр.Білорусь отримала від фонду 3,5 млрд USD.

Разом із тим, влада країни звинувачувала МВФ у політичній заангажованості. Як заявив Мінськ, для виділення кредиту країни-донори фонду вимагають від Білорусі звільнення політичних в’язнів, серед яких є два екс-кандидати в президенти, засуджені до тривалих термінів за організацію протестів проти переобрання Олександра Лукашенка на четвертий президентський термін. Раніше влада країни заявляла, що Білорусь планувала залучити кредит МВФ розміром 3—7 млрд USD.

Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply