Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Білорусь скасовує статус ліквідатора аварії на ЧАЕС

Автор:

|

Грудень 27, 2012

|

Рубрика:

Білорусь скасовує статус ліквідатора аварії на ЧАЕС

У Білорусі з 1 січня 2013 року скасовується офіційний статус ліквідатора аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС). «Посвідчення ліквідаторів дійсні тільки до 31 грудня. Після цього всіх громадян, які брали участь у мінімізації наслідків техногенної катастрофи, понизять до статусу постраждалих. Але навіть для отримання посвідчення потерпілого від радіаційних аварій їм потрібно поспішати до кінця року», — повідомило білоруське радіо «Рація», що веде трансляцію на територію Білорусі з Польщі.

Василь Сіліверст, військовий ліквідатор із Калинковичів (Гомельська область), вважає таке ставлення держави до ліквідаторів принизливим. «Держава змінила статус учасників ліквідації аварії на ЧАЕС на статус постраждалих. Чому так зробили? Річ у тому, що багато ліквідаторів у нас — важкохворі. І якщо з документами не все гаразд, то потрібно доводити свій статус в суді в Мінську. Це дуже проблематично для кишені. Тому більшість ліквідаторів не захищає свого статусу. А державі якраз і потрібно, щоби було менше ліквідаторів. Вони планують будувати АЕС у Островці, а це за такої кількості ліквідаторів-інвалідів — дикунство», — сказав п. Сіліверст.
Юрій Воронежцев, кандидат технічних наук і учасник руху «Учені за без’ядерну Білорусь», також переконаний, що держава навмисно скорочує кількість ліквідаторів. «Країна, яка має намір розвивати ядерну енергетику майже з нуля, не може собі дозволити нагадувати про те, що від атомної катастрофи постраждала та надалі страждає значна частина населення. Крім того, наша так звана соціальна держава не дуже допомагає всім категоріям соціально незахищених громадян. І ліквідатори тут – не виняток», — пояснив він.
За словами п. Воронежцева, велика кількість гомельських ліквідаторів облишила сподівання добитися визнання своїх заслуг на батьківщині. Гомельці почали отримувати російське громадянство, реєструючись у Клинцях або Новозибкові. «У Росії до учасників ліквідації ставляться з великою повагою», — повідомило радіо «Рація». У Білорусі близько 100 тис. осіб має посвідчення ліквідатора катастрофи на ЧАЕС, хоча з 2009 року ці люди позбавлені фактично всіх пільг.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...