Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Баски вирішили приєднатися до Шотландії

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Баски вирішили  приєднатися до Шотландії

Іспанські баскські націоналісти позаздрили шотландцям, які готують референдум про свою незалежність, і перенести свою столицю до Единбурґа. «У нас, у Країні басків, є традиція карнавалу, і ми використали її, щоби запропонувати зробити кілт частиною нашого національного костюма», — сказав на щорічному карнавалі в Більбао Андоні Ортузар, президент баскської націоналістичної партії, сам одягнений у кілт. Він додав «у іронічному ключі», що баскам слід увійти до складу Шотландії, оскільки шотландці «в змозі самостійно обирати своє майбутнє», а вони — ні.

За словами п. Ортузара, після карнавалу його політична сила розпочне кампанію по всій Країні басків щодо приєднання до Шотландії та формування країни Euskotland. Андоні Ортузар зізнався, що він «трохи заздрить» шотландцям, які проводитимуть референдум про незалежність. «Шотландія й Країна басків фактично є близнятами. Обидва народи — уперті, ми любимо футбол, реґбі та віскі», — додав він.

У минулому партія басків мала тісні зв’язки зі шотландськими націоналістами, проте між ними ще ніколи не велися перемовини про політичний союз. Як писав «Міст», Шотландія має намір провести референдум про відокремлення від Великої Британії восени 2014 року. Утім, поки що повну незалежність підтримує менше половини шотландців.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply