Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Австрія отримала запит на екстрадицію Дмитра Фірташа

Автор:

|

Грудень 01, 2016

|

Рубрика:

Австрія отримала запит на екстрадицію Дмитра Фірташа

Дмитро Фірташ

Австрія отримала запит на екстрадицію Дмитра Фірташа до Іспанії, яка оголосила його у розшук. Як повідомила речниця прокуратури Відня, цей запит надійшов офіційними каналами до Австрії і вивчається прокуратурою Відня. Згідно з процедурою, якщо прокуратура не виявить обставин, які суперечать видачі підозрюваного, справу буде передано до суду. У разі наявності позитивного рішення суду останнє слово — за австрійським Міністерством юстиції.
Український олігарх Фірташ був оголошений у розшук Антикорупційною прокуратурою Іспанії разом із двома своїми ймовірними спільниками — громадянами України. Підприємця звинувачують у відмиванні грошей в Іспанії. Водночас із видачею ордера на розшук у Барселоні і в місті-курорті Марбельї 24 листопада були вже затримані п’ятеро інших ймовірних спільників п. Фірташа.
За даними іспанської прокуратури, ці люди створили для українського олігарха низку офшорних компаній, хоча певна частка капіталів осідала в Іспанії та вкладалася в нерухомість. Йдеться про «десятки мільйонів євро незаконного походження». «Нам відомі повідомлення в іспанській пресі про нашого клієнта. Він категорично відкидає озвучені обвинувачення», — стверджують австрійські адвокати українця.
Речник Дмитра Фірташа не повідомив, чи перебуває мільярдер досі у Відні. Після позитивного рішення суду торік українцеві повернули його закордонний паспорт і заставу у 125 млн EUR. Йому лише треба час від часу з’являтися у правоохоронних органах. Варіантів сховатися від слідства в олігарха обмаль — йому закритий шлях до понад ста країн світу, з якими у США й Іспанії діють угоди про екстрадицію.
На Батьківщині Фірташу також загрожує арешт, про що неодноразово особисто заявляв Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ Україні. Серед держав, куди він міг би поїхати, — хіба Російська Федерація (РФ).
Наприкінці грудня або у січні у Відні очікується розгляд у другій судовій інстанції запиту щодо екстрадиції Дмитра Фірташа в Сполучені Штати. У першій інстанції віденський суд відхилив запит на екстрадицію, не виключивши політичної складової у справі. У США олігарха звинувачують у масштабній корупції, йому загрожують десятки років тюремного ув’язнення.
Дмитро Фірташ — чи не найодіозніший зараз український олігарх, котрий переховується від правосуддя за кордоном. Він був замішаний в афери в Австрії, Німеччині, Іспанії, США й інших країнах. Найбільше підприємець відзначився в махінаціях із російським газом, який Кремль використовував як економічну зброю проти України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...