Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

60-річчя коронації королеви Британії

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

60-річчя коронації королеви Британії

У Великій Британії відсвяткували 60-річчя коронації королеви Єлизавети II на британський престол. 4 червня понад 2 тис. людей узяло участь у церемонії в історичному Вестмінстерському абатстві в Лондоні, де 2 червня 1953-го відбулася її коронація — 38-ма в цьому храмі починаючи від 1066 року.

Корону Святого Едварда, створену 1661-го та призначену для церемоній коронації, для нинішніх урочистостей винесли до абатства з лондонського Тавера, де вона зберігається, уперше за 60 останніх років». Єлизавета II, яка відсвяткувала своє 87-ліття, стала британським монархом 6 лютого 1952 року після смерті батька – короля Георга VI, але через жалобу за ним церемонію коронації провели аж 16 місяців потому. Ту коронацію вперше транслювало телебачення, і її дивилися 20 млн глядачів.

До слова
Чоловікові британської королеви принцу Філіпу зробили діагностичну операцію, повідомляє Букінгемський палац. Результати хірургічного втручання зараз аналізують лікарі. У повідомленні наголошується на тому, що самопочуття чоловіка королеви — задовільне. Принцу Філіпу йде 92-й рік. 6 червня Букінгемський палац оголосив, що принц Філіп, герцог Единбурзький, шпиталізований для діагностичної операції черевної порожнини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply