Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Чи буде повторення «Великої депресії»?

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Чи буде повторення «Великої  депресії»?

Світова економіка може «повторити досвід 1930-х рр.», якщо Європа не впорається з борговою кризою, а провідні економіки світу — США й Китай — не підтримають економічного зростання. Таку думку висловила Крістін Лагард (на фото), директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ), на засіданні Німецької ради з міжнародних відносин. Напередодні Світового економічного форуму в Давосі й саміту голів держав Європейського Союзу (ЄС) посадовець закликала європейських лідерів ужити заходів для підтримки економічного зростання, поглиблення інтеґрації в єврозоні та створення додаткових бар’єрів на шляху поширення кризи.

«Фальстартам і напівзаходам, які були поширені торік, треба покласти край, — заявила голова МВФ. — Нам слід розуміти, що зараз є визначальним. Ідеться про порятунок не якоїсь однієї країни чи реґіону, а всього світу від порочного кола економічного спаду, а також про необхідність уникнути повторення досвіду 1930-х рр., коли бездіяльність, ізольованість і жорсткі ідеологічні позиції призвели до колапсу світового попиту».

Говорячи про «досвід 1930-х», пані Лагард, очевидно, мала на увазі «Велику депресію», яка почалася 1929 року й тривала до завершення Другої світової війни. Посадовець попередила, що МВФ перегляне прогнози світового зростання на 2012 рік зі зниженням. Для забезпечення економічного зростання в Європі, уважає керівник МВФ, яка раніше очолювала фінансове відомство Франції, необхідне подальше пом’якшення грошово-кредитної політики в єврозоні, що також допоможе уникнути надмірного вповільнення інфляції.

Програми бюджетної економії, реалізовані по всій Європі, посилюють ризики рецесії, тому тим країнам, які можуть дозволити собі не поспішати з бюджетними реформами, варто задуматися про темпи їх реалізації, зазначила Крістін Лагард. До таких країн належить, у першу чергу, Німеччина — найбільша економіка ЄС.

Бюджетна інтеґрація, на думку пані Лагард, є одним із найзначущіших останніх починань у єврозоні.

«Нерозумно, щоби 17 повністю незалежних бюджетних систем розвивалися в межах єдиної грошово-кредитної політики», — стверджує директор-розпорядник МВФ. Зокрема, вона акцентувала на потребі сформування інструментів, які дозволять розділити бюджетні ризики всіма 17 країнами єврозони. Ідеться, у тому числі, про створення єдиних обліґацій ЄС або спецфонду викупу держобліґацій.

Олег Садовий

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...