Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Жертва групового зґвалтування повісилася через знущання однолітків

Автор:

|

Квітень 25, 2013

|

Рубрика:

Жертва групового зґвалтування повісилася через знущання однолітків

У Новій Шотландії підлітки протягом двох років знущалися з неповнолітньої дівчини й довели її до суїциду. Приводом для цькування стала групова сексуальна наруга, якої школярка зазнала під час алкогольної вечірки. Тіло Рети Парсонс виявила у ванній її мати. Не витримавши ганьби, дівчинка повісилася в себе вдома в Коул-Гарборі. На момент її виявлення 17-річна школярка була ще жива. Однак лікарям не вдалося вивести її з коми. Батьки Рети дали згоду на те, щоби медики відключили системи життєзабезпечення пацієнтки.

Як розповіла Лія Парсонс, мати самогубці, життя доньки перетворилася на кошмар починаючи з листопада 2011 року. Тоді Рету запросив на вечірку приятель. Школярку обпоїли горілкою, а потім її по черзі зґвалтувало четверо юнаків. Постраждала пам’ятала події того дня невиразно. У її свідомості відклалося тільки те, як один із підлітків веде її в спальню на другому поверсі будинку, а також сам момент наруги.
Але зловмисники цим не обмежилися. Вони цинічно зафіксували на камеру як саме зґвалтування, так і муки дівчинки, коли в неї спрацьовував блювотний рефлекс і вона спорожнювала шлунок, звісившись із вікна. Відтоді п. Парсонс стала об’єктом постійних глузувань із боку однокласників і інших учнів школи. Уже через три дні один із ґвалтівників розповсюдив зроблену фотографію серед школярів. Рета дізналася про це одразу, так як, коли вона прийшла до школи, усі стали називати її «повією». Дехто навіть відправляв дівчинці знущальні SMS-повідомлення, у яких просив про секс.
Рета впала в глибоку депресію. Вона розповіла про все матері, і жінка звернулася в поліцію. Однак родині Парсонс довелося виїхати з міста й перебратися в Галіфакс в надії, що із часом все забудеться. Однак депресія не проходила. Рета півтора місяці провела в лікарні, але так і не позбулася суїцидальних думок.
Можливо, полегшенням для школярки став би вирок, ухвалений ґвалтівникам. Але поліція не притягнула до відповідальності жодного підлітка, пославшись на брак доказів. Це твердження тим більш дивне на тлі цинічної поведінки ймовірних злочинців, які не приховували доказів у вигляді фотоматеріалів і навіть активно їх поширювали, упевнені у власній безкарності.
Проте Кріс Гансен, представник Королівської прокуратури Нової Шотландії, наполягає, що доказів недостатньо. Саме такого висновку дійшло в жовтні 2012 року двоє працівників прокуратури, які вивчили матеріали справи. Щоправда, після загибелі Рети міністр юстиції Канади Росс Лендрі вирішив зустрітися з батьками дівчинки. Він обговорив із ними те, що трапилося.
Однак дивна нерозторопність поліції обурила міжнародну спільноту. Група гакерів Anonymous уже провела власне попереднє розслідування, встановивши особи двох із чотирьох вірогідних ґвалтівників. Anonymous пригрозили оприлюднити їхні імена, якщо поліція буде надалі бездіяльною. «Якщо ми змогли визначити місце перебування цих хлопчиків протягом двох годин, то це може зробити ще хто-небудь», — натякають гакери на можливість самосуду. При цьому вони додають, що не бажають подібного розвитку подій і сподіваються, що поліція «візьме себе в руки» й випередить лінчувальників.
За словами Лії Парсонс, донька була сенсом її життя. Рета добре малювала, любила тварин і мала добре та чуйне серце. Подруга загиблої Кімбер Веслі сказала, що Рета до останнього моменту приховувала від неї факт зґвалтування. Імовірно, це частково пояснює, чому їй ніхто з друзів не допомагав їй пережити особисту драму протягом 18 місяців цькування. Панна Веслі також вражена лицемірством багатьох школярів, які тепер у Інтернеті називають себе друзями Рети, хоча відвернулися від неї після злощасної вечірки.
Зазначимо, що всього кілька місяців тому в Канаді за аналогічних обставин учинила самогубство 15-річна Аманда Тод. Її фотографія з оголеними грудьми була скопійована незнайомим чоловіком із метою шантажу, а потім розіслана 12 користувачам Інтернету. Це стало причиною сильної депресії в Аманди.
Як вважає д-р Даміан Меєр, який читає лекції в Технологічному університеті Сіднея та є фахівцем у галузі інтернет-цькування й веб-шантажу, подібні дії повинні сприйматися саме як кримінально караний злочин. Про такі випадки потрібно відразу повідомляти в поліцію, тим більше якщо об’єктами знущань стають неповнолітні, тобто люди з вразливою та нестійкою психікою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply