Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Заява лікарів щодо Тимошенко

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Заява лікарів щодо Тимошенко

Канадські лікарі, які брали участь у міжнародній медичній комісії з обстеження Юлії Тимошенко, наполягають на необхідності проведення конфіденційного аналізу крові й токсикологічної експертизи екс-прем’єр-міністра України. «Я вважаю, що їй потрібно зробити конфіденційний аналіз крові й токсикологічну експертизу. Незважаючи на те, що в канадської команди було обладнання для проведення аналізів, яке могло видати результати негайно, українська влада не дозволила його використати, заявляючи, що цим ми порушимо кілька законів і це може призвести до карного переслідування», — ідеться в поширеній у Канаді заяві лікаря Пітера Куйтана.

Своєю чергою, лікар Христина Держко висловила подяку урядові Канади за його рішучу позицію на міжнародній арені в справі п. Тимошенко з урахуванням потреб, що стосуються її здоров’я. «Ми пишаємося цим. Канадський уряд за посередництва Міністерства закордонних справ не гаяв часу, доклавши всіх зусиль для організації канадської гуманітарної команди. Пані Тимошенко попросила нас передати щиру подяку урядові Канади за цю ініціативу, — зазначила вона. — Як ми побачили, усі спроби представників української влади залякати п. Тимошенко були марними. Їм це не вдалося. Вона рішуче заявила, що, згідно з українським законом, має право на медичну допомогу й на особистий вибір лікаря. Причому кожного разу вона цитувала статті, які підтверджують її позицію».

Лікарі також констатували незадовільний стан здоров’я Юлії Тимошенко. «На початку та наприкінці нашого звіту ми визначаємо загальний стан здоров’я п. Тимошенко як незадовільний. Українські лікарі погодилися, що це найкраще перекладається англійською як severely disabled», — сказано в заяві, зробленій членами незалежної делеґації лікарів Христиною Держко, Джорджем Ревою та Пітером Куйтаном. У документі також вказується, що всі запити мас-медіа, які зараз надходять до канадської делеґації лікарів, будуть спрямовуватися через Міністерство закордонних справ Канади або через Конґрес українців Канади.

27 лютого результати додаткового обстеження Юлії Тимошенко передали керівництву дипломатичних представництв Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) і Канади в Україні. Про це повідомили в Департаменті інформаційної політики Міністерства закордонних справ України. «Керівництву дипломатичних представництв ФРН і Канади в Україні, за попередньою домовленістю, було передано результати додаткового обстеження п. Ти­мошенко з використанням методів рентґенографії, комп’ютерної томографії, а також магнітно-резонансної томографії», — говориться в повідомленні.

У Державній пенітенціарній службі (ДПтС) України заперечують той факт, що членам міжнародної медкомісії з обстеження Тимошенко не було надано виписки з історії її хвороби. За словами Євгена Полякова, начальника управління охорони здоров’я та медико-санітарного забезпечення ДПтС, виписки з історії хвороби пацієнтки «з перекладом англійською мовою з усіма попередніми результатами обстежень і з вичерпною інформацію про етапи лікування та реабілітації Тимошенко» було вручено членам комісії перед початком медичного огляду. «Виписки з даними про обстеження та висновками українських лікарів щодо стану здоров’я Тимошенко мною особисто були надані кожному з трьох канадських лікарів, двом німецьким медикам і українським фахівцям також», — підкреслив п. Поляков.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply