Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Як підібрати препарати під час лікування?

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Як підібрати препарати під час лікування?

Канадські медики першими у світі застосували ґенетичний аналіз для підбору потрібних для пацієнтів препаратів безпосередньо під час лікування. Ефективність методики оцінила група фахівців під керівництвом Дерека Соу з Університету Оттави. Для участі в дослідженні відібрали 200 пацієнтів. Усім учасникам було зроблено черезшкірну пластику коронарних артерій із приводу стабільної стенокардії або гострого коронарного синдрому. Половині добровольців була призначена стандартна післяопераційна терапія — 75 мг клопідогрелу щодня.

Решта пацієнтів пройшла експрес-аналіз на виявлення різних варіантів ґена CYP2C19. В одному з різновидів (CYP2C19*2) ґен не виконує своєї функції, для носіїв такого варіанта клопідогрел є неефективним. За результатами ґенетичного скринінґу, CYP2C19*2 був виявлений у 23 учасників. У зв’язку із цим їм призначили інший препарат для профілактики утворення тромбів (прасугрел). Показники активності тромбоцитів у тих, хто пройшов скринінґ, були в межах норми.

Після цього ґенетичне дослідження було проведене в контрольній групі добровольців. CYP2C19*2 удалося виявити також у 23 пацієнтів. Причому в сімох із них була зафіксована підвищена активність тромбоцитів. Д-р Соу зазначив, що завдяки ґенетичному аналізу кардіологи змогли визначити ефективну тактику лікування пацієнтів. При цьому він додав, що для впровадження такої методики в клінічну практику необхідно провести розширені дослідження.

Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...