Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Як передати текст за допомогою горілки

Автор:

|

Січень 09, 2014

|

Рубрика:

Як передати текст за допомогою горілки

Двоє дослідників із Йоркського університету в Торонто передали текстове повідомлення на відстань 4 м за допомогою випарів алкоголю з ємності з горілкою. Надісланим месиджем став гімн Канади, записаний двійковим кодом. 

Обладнання, що використовувалося для передачі, містило розпилювач горілки (передавач), датчик алкоголю (приймач), настільний вентилятор і мікроконтролер Arduino, який керував всією системою. Дослідники застосували два способи доставки парів алкоголю на приймач. Перший передбачає, що алкоголь із розпилювача «самостійно» досягає датчика в процесі дифузії. Другий спосіб включає використання вентилятора, який спрямовує алкоголь на приймач. Якщо датчик фіксував, що концентрація алкоголю в повітрі збільшується, це інтерпретувалося як одиниця. Якщо концентрація знижувалася, це тлумачилося як нуль. У сеансах передачі застосовувалися також «кодові фрази», що означають початок і кінець комунікації.
Описаний у статті спосіб передачі інформації дослідники назвали «молекулярною системою комунікації». Вони стверджують, що подібні хімічні сигнали можуть використовуватися для зв’язку в місцях, де немає радіосигналу, наприклад, у каналізації, а також у системах мікро- й наномасштабів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply