Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Як Канада підтримує Україну

Автор:

|

Квітень 17, 2014

|

Рубрика:

Як Канада підтримує Україну

Стівен Гарпер

Канада, як і США, активно підтримує Україну у боротьбі з Російською Федерацією (РФ) за збереження цілісності української держави. Так, щодо двох кримських офіційних осіб і нафтогазової компанії «Чорноморнафтогаз» уже застосовано санкції. Відповідну заяву зробив голова Джон Бирд, міністр закордонних справ Канади. 

«Ми запровадили санкції проти двох офіційних осіб і нафтогазової компанії Кримського півострова. Канада та її союзники готові вжити додаткових заходів у питанні економічної та політичної ізоляції Росії», — зазначив дипломат.
Як уточнили в Міністерстві закордонних справ (МЗС) Канади, санкції вводяться щодо голови виборчої комісії Севастополя Валерія Медведєва та його колеги з виборчої комісії Криму Михайла Малишева. «Ми не можемо залишатися осторонь, коли Росія незаконно захоплює територію України, порушуючи її суверенітет і територіальну цілісність», — сказано в заяві. Нагадаємо, що санкції щодо семи лідерів Криму та компанії «Чорноморнафтогаз» напередодні ввели США.
Також найближчим часом Канада запровадить чергову порцію економічних та політичних санкцій проти РФ. Це викликано аґресивними діями Росії на сході України. Про це повідомив канадський прем’єр-міністр Стівен Гарпер. Захоплення урядових будівель прокремлівськими бойовиками в східній Україні є, за його словами, є очевидною роботою російських провокаторів, скерованих режимом президента Росії Володимира Путіна. Очільник уряду уточнив, що його країна запровадить нові санкції проти РФ у координації з союзниками. За словами п. Бирда, простежуються дуже неспокійні паралелі між тим, що діється й східній Україні, і тим, що відбулося перед анексією Криму.
«Не знаю, кого хоче обдурити Росія, коли намагається робити вигляд, що не причетна до цього», — наголосив міністр. Організаторами захоплення будівель українських держустанов і правоохоронних органів він назвав РФ, яка спрямувала в Україну своїх провокаторів і бойовиків. Джон Бирд занепокоєний тим, що з часів «холодної» війни ще не було такої реальної загрози миру та спокою, як тепер. Міністр поінформував, що наступного тижня відвідає Чехію, Словаччину, Польщу, Латвію й Естонію, де обговорить проблему ескалації становища в Україні.
А ще представники Канади не візьмуть участі в засіданні Арктичної ради через ситуацію в Україні. Захід було заплановано провести в Москві цього тижня. «Канада не буде присутня на зустрічі в Москві на рівні робочих груп», — заявила Леона Аглуккак, міністр у справах Арктичної ради. При цьому вона підкреслила, що Канада має намір і надалі підтримувати ту важливу роботу, яка ведеться в межах Арктичної ради, до якої, нагадаємо, входить вісім держав: Росія, США, Данія, Канада, Фінляндія, Швеція, Ісландія та Норвегія.
Канадський уряд планує виділити Україні черговий транш розміром 20 млн CAD у рамках технічної допомоги. Про це йшлося під час зустрічі Стівена Полозова, голови Центрального банку Канади, Степаном Кубівим, головою Національного банку України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...