Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 16, 2018

Як допомагають Україні

Автор:

|

Грудень 03, 2015

|

Рубрика:

Як допомагають Україні
Канадське обладнання для розмінування

Канадське обладнання для розмінування

У Міністерстві закордонних справ (МЗС) Канади розповіли, яку допомогу уряд Канади надав Україні. «Із січня 2014 року Канада оголосила про більше 700 млн CAD допомоги у відповідь на кризу в Україні, що забрала життя понад 8 тис. людей», — зазначили у відомстві. Ця допомога містить стабілізаційні кредити під низькі відсотки та підтримку у багатьох проектах зі забезпечення тривалого економічного зростання, розвитку демократії, прав людини, громадянського суспільства та верховенства права.
Також у міністерстві нагадали, що нещодавно українські силовики отримали від Канади обладнання для розмінування вартістю 3 млн CAD. «Це нелетальне обладнання дозволить Збройним силам України (ЗСУ) безпечно утилізовувати боєприпаси, таким чином сприяючи безпеці українців, котрі проживають у зоні конфлікту», — зазначили у відомстві.
Українські військові отримали обладнання для розмінування 28 листопада. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ. Унікальне устаткування коштує 2,5 млн CAD. У Генштабі нагадали, що на початку листопада канадські інструктори провели тренінги для українських саперів на базі Центру розмінування ЗСУ.
Також Канада підтримує вжиті Україною заходи щодо впровадження Мінських домовленостей і закликає інші сторони чинити так само. У заяві МЗС наголошується, що країна підтримує український народ та очікує від Російської Федерації повноцінного залучення до мінського процесу. «Це передбачає припинення постачання та підтримки бойовиків у східній Україні та повну повагу до суверенітету та територіальної цілісності України», — пояснили у міністерстві.
Водночас, у Оттаві наголосили, що звіти про порушення режиму припинення вогню впродовж останніх двох тижнів «викликають занепокоєння». «Канада продовжуватиме уважно моніторити ситуацію та відповідно реагувати у координації з партнерами та союзниками», — наголошується у заяві.
«Канада залишається віддана своїм обіцянкам підтримувати Україну у впровадженні реформ та протидії російській аґресії, — повідомив Стівен Діон, міністр закордонних справ Канади. — Ми повністю віддані підтримці України у побудові стабільної, процвітаючої та безпечної країни, а також протидії російському вторгненню». Він додав, що залишається задоволеним темпом впровадження реформ, обіцяних на Майдані. «Нас надихають перші успіхи у виконанні обіцянок Майдану, втім, зробити ще треба багато, і Канада сповна підтримуватиме Україну на цьому шляху», — зазначив міністр.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...