Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Визнають уряд Яценюка й засуджують Росію

Автор:

|

Березень 06, 2014

|

Рубрика:

Визнають уряд Яценюка й засуджують Росію

Канада визнала новий український уряд на чолі з Арсенієм Яценюком, заявив Джон Бирд, канадський міністр закордонних справ, прилетівши 28 лютого до Києва з одноденним візитом. Урядовець назвав його «важливим кроком у напрямку відновлення демократії та нормальної ситуації в Україні». «Ми разом із міжнародним співтовариством очікуємо, що територіальна цілісність України буде збережена», — додав він. 

«Ми чекаємо наступних кроків у відродженні України, — указав п. Бирд. — Розумні економічні реформи мають бути підтримані міжнародним співтовариством, у тому числі ключовими міжнародними фінансовими інститутами. Вибори в травні закріплять відновлення демократії. Ми впевнені в тому, що українські нові лідери знають, як домогтися успіху. Вони повинні сфокусуватися на керуванні країною та викоріненні корупції».
Як наголосив міністр, Оттава готова надати «українцям будь-яку допомогу в той час, як вони рухаються шляхом демократії та процвітання в складі Європи». Джон Бирд зустрівся в Києві «з членами перехідного уряду, представниками опозиції, громадськості та релігійними лідерами» й побував на Майдані. До канадської делегації крім п. Бирда входило ще семеро людей — троє парламентаріїв і четверо представників української діаспори на чолі з Павлом Ґродом, президентом Конґресу українців Канади.
Стівен Гарпер, прем’єр-міністр Канади, обговорив із президентом США Бараком Обамою та президентом Франції Франсуа Олландом ситуацію в Україні. Очільники держав вирішили координувати свої дії в цьому напрямку. «Лідери погодилися продовжувати тісно координувати свої дії, у тому числі на двосторонній основі й у межах відповідних міжнародних організацій. Вони підтвердили важливість збереження єдності міжнародного співтовариства в підтримці міжнародного права й майбутнього України та її демократії», — сказано в повідомленні прес-служби Білого дому. Крім цього, вони домовилися спільно працювати за пакетом підтримки, щоби допомогти Україні в стабілізації економіки.
Прем’єр-міністр Канади оголосив, що через кризу в Україні Оттава відкликає свого посла в Росії. Ця заява голови уряду надійшла слідом за екстреним засіданням кабінету міністрів. Стівен Гарпер поінформував, що «Канада також має намір не брати участі в засіданні «Великої вісімки», яке під головуванням Росії має відбутися в червні» у Сочі.
«Я розмовляв із цього приводу з президентом Обамою. Знаю, що між високопоставленими представниками країн G7 тривають дискусії про можливість проведення саміту в найближчі тижні», — сказав п. Гарпер під час виступу в канадському парламенті. 4 березня канадські парламентарії висловилися за необхідність запровадження урядом п. Гарпера адресних санкцій проти низки посадових осіб України, винних у силовому протистоянні на майдані Незалежності.
Раніше сім країн G8 у спільній заяві засудили позицію Росії щодо України й оголосили, що припиняють участь у підготовці до саміту в Сочі. Згідно зі заявою «Великої сімки», країни вважають дії Росії очевидним порушенням суверенітету України. У заяві зазначається, що дії Москви є несумісні з діяльністю «Великої вісімки», до складу якої Росія ввійшла 1997 року.
Прем’єр-міністр Канади оголосив також про призупинення військово-технічної співпраці з Росією. «Уранці 4 березня я віддав розпорядження негайно призупинити всі заплановані двосторонні контакти між збройними силами Канади та військовими РФ, — сказав Стівен Гарпер. – Мова йде про навчання, зокрема навчання «Пильний орел», і заплановані зустрічі».
Канадські політики на знак солідарності з українським народом повісили синьо-жовтий прапор України біля будівлі парламенту в Оттаві. «Канадський приклад — український прапор майорить біля парламенту в Оттаві», — написав один користувач у соцмережі.

Євген Клен

До слова
Лідер канадських лібералів Джастін Трюдо попросив вибачення за жарт щодо ситуації в Україні, який він озвучив на популярному у Квебеку телешоу. Тоді він сказав, що, звісно, Росія нападе на Україну, адже вона програла в гокей. Політик відвідав посольство України в Оттаві й сказав Вадиму Пристайку, послу України в Канаді, що щиро шкодує про своє зауваження. Своєю чергою, посол пізніше повідомив, що п. Трюдо став першим канадським федеральним політиком, котрий залишив запис у Книзі співчуттів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply