Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Вибори спостерігачі оцінили позитивно

Автор:

|

Травень 29, 2014

|

Рубрика:

Вибори спостерігачі оцінили позитивно
Рейнелл Андрейчук

Рейнелл Андрейчук

Дочасні вибори Президента України 25 травня ц. р. продемонстрували поліпшення виборчої системи та високу явку виборців. Невідповідності виявлялися рідко й мали адміністративний характер. Про це в Українському кризовому медіа-центрі розповіли канадський сенатор Рейнелл Андрейчук і колишній прем’єр-міністр провінції Онтаріо Майк Гарріс.

За результатами дня голосування на президентських виборах вони представили попередній звіт Канадської місії спостереження за виборами (CANEOM). «Незважаючи на можливий вплив на підсумки виборів насильства в Луганській і Донецькій областях, а також незаконної окупації суверенної української території в Криму, ми дійшли висновку, що ці вибори є справжнім відображенням волі українського народу», — сказала сенатор Рейнелл Андрейчук.
Спостерігачі також були присутні в Донецькій і Луганській областях, де виборчі комісії зіштовхнулися з найбільшими проблемами. «Наша місія однозначно засуджує насильство та залякування з боку цих войовничих груп, що порушують базові демократичні й людські права громадян України. Водночас, такі акти залякування та їх наслідки не були характерні для виборчих процесів на території країни загалом», — зауважив п. Гарріс. Місія CANEOM працюватиме в Україні до оголошення офіційних результатів і завершення виборчого процесу.
Також Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), привітав телефоном Петра Порошенка з перемогою на президентських виборах. Очільник СКУ наголосив, що сильна підтримка новообраного Президента громадянами України, котрі численно висловили свою волю, відкрито уповноважує п. Порошенка просувати Україну вперед і подолати нинішню кризову ситуацію.
Евген Чолій запевнив у підтримці з боку української діаспори на чолі з СКУ праці новообраного Президента України в захисті суверенності, незалежності й територіальної цілісності України та в просуванні українського народу до демократичних і європейських цінностей. «Світовий конґрес українців буде співпрацювати з новообраним Президентом Порошенком і його адміністрацією для підтримання міцних зв’язків між Україною й українською діаспорою зі взаємною метою, щоб Україна посіла належне місце в Європейському Союзі», — заявив президент СКУ.
Канада вітає українців із проведенням мирних виборів у такий критичний для її історії момент і запевняє, що допоможе країні на шляху відновлення. Про це йдеться у зверненні Джона Берда, міністра закордонних справ Канади, щодо виборів в Україні. На його переконання, українці продемонстрували, наскільки сильно вони цінують демократію та прагнуть миру. Канада ж допомагатиме Україні відновити економічну й політичну стабільність.
«Ці вибори проходили на тлі жорсткого протистояння проросійських сепаратистських сил, які прагнули зірвати голосування шляхом насилля та політики терору. Канада засуджує такі дії та закликає всі сторони поважати виборчий процес», — ідеться у зверненні міністра. Тепер же Канада з нетерпінням очікує остаточних і офіційних результатів виборів.
Також Центральні банки Канади, Швейцарії, Польщі заявили, що готові надати технічну допомогу Національному банку України (НБУ). Про це заявив Степан Кубів, голова НБУ. «Ми проводимо… двосторонні консультації з Центральними банками Канади, Швейцарії, Польщі. Вони обіцяють надати величезну технічну допомогу Національному банку України», — зазначив він.
Степан Кубів уточнив, що ця співпраця включатиме надання ІТ-технологій, технологічних стандартів і навчання персоналу. Він також нагадав, що після підписання меморандуму про співпрацю з Міжнародним валютним фондом в Україні розпочалося стрес-тестування 15 найбільших банків, ще 22 — на черзі.
«Результат — додаткова капіталізація банківської системи до кінця цього року. Таким чином, період консолідації банків тільки почався… Реструктуризація банківської системи буде проходити в трьох сферах: комерційні банки, державні банки та Національний банк України», — поінформував керівник НБУ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply