Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Вторгнення РФ до Криму перевернуло стратегію Канади

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

Вторгнення РФ до Криму перевернуло стратегію Канади

Мапа арктичних інтересів

У той час як прем’єр-міністр Канади очолює зусилля з вигнання Російської Федерації (РФ) із G8, влада країни стверджує, що події в Криму не вплинуть на співпрацю з Москвою в Арктиці. «Якби тільки це було правдою», — пише в Globe and Mail Роб Г’юберт, заступник директора Центру військових і стратегічних досліджень Університету Калґарі.

Складно уявити, що російський уряд ніяк не прореагує на виключення з G8: від самого початку української кризи Москва давала симетричні відповіді на кожну дію Заходу. Навіть якщо Росія вирішить не чинити перешкод роботі Арктичної ради, у якій зараз головує Канада, її дії в Україні дали поштовх серйозним силам, які докотилися й до Арктики.
Зокрема, вторгнення в Україну знову запалить у Фінляндії та Швеції тліюче від моменту конфлікту в Грузії обговорення вступу в НАТО. «Якщо одна або обидві ці країни вирішать домагатися повного членства, РФ розцінить це як спробу Альянсу оточити її в Арктиці», — пророкує експерт.
Особливо проблематичним такий розвиток подій буде для Канади. Як один із найактивніших критиків вторгнення РФ в Україну, канадський уряд водночас дуже неохоче підтримує зусилля НАТО в Арктичному реґіоні. Влада Канади без особливого ентузіазму скерувала війська до Норвегії для участі в навчаннях «Холодна відповідь» і тільки нещодавно почала нарощувати свої оборонні можливості в Арктиці. Імовірно, це пояснюється її небажанням налаштовувати проти себе Росію.
«Що ж робитиме уряд країни, якщо Фінляндія та Швеція справді вирішать вступити в НАТО?» — цікавиться автор статті. Чи підтримає Канада їхні заявки або, навпаки, виступить проти? Чи залишиться чинними рішення про суто поліцейську роль арктичних патрульних кораблів або вони отримають серйозніше озброєння? І які зусилля робитиме уряд щодо перетворення приполярного реґіону на територію мирної співпраці у світлі нових непорозумінь? «Обличчя канадської безпеки в Арктиці незабаром зміниться — і не в кращий бік», — підсумовує п. Г’юберт.

Globe & Mail

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...