Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Віра Савченко відвідала Канаду

Автор:

|

Квітень 30, 2015

|

Рубрика:

Віра Савченко відвідала Канаду
Девід Андерсон і Віра Савченко

Девід Андерсон і Віра Савченко

Конґрес українців Канади (КУК) радо зустрів Віру Савченко, сестру незаконно ув’язненої української військової льотчиці Надії Савченко. Вона прибула в Країну кленового листка для висвітлення питання незаконного арешту й утримування російською владою в тюрмі її сестри Надії.
25 квітня Віра Савченко взяла участь у міжнародному «круглому» столі в Торонто на тему «Реформи, безпека та європейська Україна», а 26-го – відвідала бенкет, спільно організований фондом «Допомога Україні», Українсько-канадською фундацією, Канадсько-українською торговою палатою та КУК. 27 і 28 квітня п. Савченко зустрілася в Оттаві з політиками, українською громадою та представниками засобів масової інформації (ЗМІ).
Старший лейтенант Савченко — пілот військово-повітряних сил України, у червні 2014 року її було викрадено підтримуваними Кремлем терористами на сході України в Луганській області. Дівчину незаконно вивезли з української території в Російську Федерацію, (РФ) де вона, незаконно ув’язнена, перебуває досі.
Затримання Надії Савченко є кричущим порушенням основних прав людини та міжнародних зобов’язань РФ. Вона є жертвою війни Росії проти України та політичним в’язнем, якого РФ повинна негайно звільнити. Російська Федерація зараз незаконно утримує й інших українських громадян, зокрема режисера Олега Сенцова, порушуючи їхні права.
Надію Савченко утримують у Москві, де вона очікує призначення дати судового засідання в справі звинуваченні її в тому, що українка передала координати місцезнаходження двох російських журналістів, котрих було вбито під час мінометного обстрілу в Луганській області. Мужня дівчина відхиляє звинувачення, а записи її розмов по мобільному телефону підтверджують, що під час загибелі журналістів вона вже перебувала під арештом терористичних угруповань.
Українська льотчиця оголосила голодування на знак протесту проти її незаконного затримання. Вона втратила 17 кг, або 26 % від своєї ваги. Стан її здоров’я зараз — критичний. Уповноважений з прав людини Організації Об’єднаних Націй та уряди країн усього світу вимагають негайного звільнення Надії.
Перебуваючи в Оттаві, Віра Савченко підняла питання складності ситуації щодо Надії та зустрілась із парламентським секретарем міністра закордонних справ, членом парламенту Девідом Андерсоном, високоповажним сенатором Рейнел Андрейчук, головою Сенатського комітету закордонних справ, опозиційним членом парламенту, критиком закордонних справ Полом Дьюаром (Нова демократична партія) і з членами парламенту — високоповажним Ральфом Ґудейлом і Христею Фріленд (Ліберальна партія), а також представниками ЗМІ. Увечері 27 квітня Віра провела зустріч із понад сотнею представників української громади в Оттаві. Вона також мала розмову з представниками посольства України в Канаді.
Прес-служба КУК

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply