Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

УНО починає святкування 80-ї річниці

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

УНО починає святкування 80-ї річниці

Дирекція Українського національного об’єднання (УНО) Канади з гордістю відкриває цілорічні святкування на честь заснування організації в Едмонтоні 17 липня 1932 pоку. Тарас Підзамецький, президент УНО, заявив, що «80 років тому в Едмонтоні ця організація була створена, щоб об’єднати українських канадців, незалежно від християнського віро­сповідання, навколо мети збереження української мови та культури в Канаді, сприяючи високій громадянськості й підтримуючи створення незалежної української держави».

Олександр Григорович, засновник і перший президент УНО, який очолював організацію, котра об’єднала членів канадського походження й імміґрантів, як вона з гордістю продовжує це робити й сьогодні, був учителем з Альберти. Попередниками УНО були Українська стрілецька громада (заснована 1928-го) й Організація українок Канади (заснована 1930-го), які стали братніми організаціями УНО, разом із «Молоддю УНО Канади» (заснована 1934-го).

Доробок УНО та його членів протягом майже восьми десятиліть є відмінним. Серед важливих внесків УНО в громадське життя в минулому — новаторські ініціативи зі створення й розвитку українського танцю та хорових колективів у Канаді через свої філії, а потім шляхом заснування осередку у Вінніпезі; боротьба з поширенням тоталітарного комунізму в Канаді перед Другою світовою війною; участь його членів у канадських військових зусиллях під час Другої світової війни; молодіжне провідництво та культурно-освітні курси в повоєнний період; просування бачення Канади як багатокультурної країни в 1960-х рр., що було втілено в роботі всього життя провідного члена УНО, сенатора Павла Юзика (1913—1986). 2009 року УНО разом із МУНО започаткувало Інститут молодих провідників (ІМП) імені Павла Юзика. Метою ІМП є виховання нового покоління провідників для українсько-канадської спільноти та ширшого су­спільства в ХХІ ст.

УНО й братні організації мають філії-відділи у Ванкувері, Верноні, Едмонтоні, Реджайні, Саскатуні, Вінніпезі, Тандер Бей, Судбурах, Віндзорі, Гамільтоні, Сент-Кетеринсі, Торонто, Ошаві, Оттаві-Гатіно та Монреалі. Для започаткування 80-річних святкувань Філія УНО в Торонто влаштувала 17 липня 2012 ц. р.

Оля Ґрод

День відкритих дверей.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply