Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Україну можуть використати у перемовинах із РФ

Автор:

|

Грудень 10, 2015

|

Рубрика:

Україну можуть використати у перемовинах із РФ
Ігор Козак

Ігор Козак

Єдиною реальною перепоною на шляху Путіна до дестабілізації Європейського Союзу є Україна. Про це у статті для The National Post пише Ігор Козак, канадський військовий фахівець. На переконання експерта, західні лідери мають знайти «мудрість і силу», щоб ухвалити далекосяжну стратегію для «вільного та стабільного світу». «Серед іншого це передбачає, що Україну не розглядатимуть як розмінну монету для тимчасової співпраці Путіна на Середньому Сході», — вважає автор.
За його словами, Російська Федерація (РФ) зараз — значно більша загроза, ніж «Ісламська держава» (ІД), хоча боротьба з цією терористичною організацією залишається надзвичайно важливою. «Росія, на відміну від ІД, має неймовірні наступальні військові можливості. Водночас Путін довів, що він, подібно до ІД, готовий дестабілізувати світовий порядок і не зважати на жертви, політичні й економічні наслідки для досягнення мети», — наголосив п. Козак.
Експерт висловив побоювання, що інтереси України все ж можуть бути використані у перемовинах із РФ щодо співпраці у Сирії. «Якщо Україна не стане розмінною монетою, то що стане? Західні лідери не можуть очікувати від російського президента безкорисливих кроків назустріч. Утім, координація західних військових дій у Сирії з РФ є важливою, але не за будь-яку ціну», — переконаний він.
Автор статті додає, що Путін не має наміру звільняти Донбас і повертати його під контроль України. «Він намагається заморозити конфлікт на невизначений термін, аби тиснути на Київ і Захід, залишаючи за собою змогу продовжити наступ у будь-який момент», — підсумовує експерт.

National Post

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply