Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Україна отримає гроші та ЗВТ

Автор:

|

Квітень 02, 2015

|

Рубрика:

Україна отримає гроші та ЗВТ

Роман Ващук

Україна уклала кредитний договір із Канадською експортною агенцією про надання Києву позики. «На виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» і постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня ц. р. «Про здійснення державних зовнішніх запозичень 2015 року» міністр фінансів Наталія Яресько 25 березня ц. р. підписала Кредитний договір з Канадською експортною агенцією як агентом Її Величності Королеви від імені Канади на суму 200 млн CAD», — ідеться в повідомленні Міністерства фінансів України. За інформацією відомства, позику залучено терміном на п’ять років за ставкою 1,43 % річних. Як писав «Міст», уряд Канади раніше зобов’язався виділити 7,1 млн CAD на підтримку української демократії.

А 27 березня ц. р. посол Канади в Україні Роман Ващук заявив, що Канада планує виділити Україні додатково ще більше фінансової допомоги. «Гадаю, у нашому наступному фінансовому році з квітня ми виділимо додатково ще 50 млн CAD. А решта залежатиме від того, як буде розвиватися ситуація в Україні», — повідомив дипломат.

Роман Ващук також заявив, що Канада сподівається на укладення договору про створення Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною 2015-го. «Ми сподіваємося, що угода буде підписана цьогоріч», — вважає дипломат. Роман Ващук зазначив, що у договір про ЗВТ з Україною дотепер не включено поняття послуг. «Наприклад, IT-послуг у Канаду продається набагато більше, ніж ми собі можемо уявити. Це — дуже великий експортний сектор, який не охоплюється більшістю договорів про вільну торгівлю та державною статистикою. Гадаю, що, урахувавши такого роду експортно-імпортні операції, ми могли би сказати, що товарообіг збільшиться на 20-30 %», — заявив п. Ващук. Посол також додав, що між українською та канадською владою щотижня проходять відеоконференції щодо окремих секторів економіки, а через місяць-два відбудуться «живі» перемовини.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply