Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 24, 2018

У Росії порушили справу проти діаспорянина

Автор:

|

Травень 14, 2015

|

Рубрика:

У Росії порушили справу проти діаспорянина

Следственный комитет

Головне управління Слідчого комітету Російської Федерації (РФ) порушило карну справу щодо канадського українця Володимира Катрюка, котрого підозрюють в участі в ґеноциді в білоруському селі Хатині 1943 року. За «даними» російського слідства, під час Другої світової п. Катрюк вступив до лав третьої роти 115-го німецького батальйону охоронної поліції, яка увійшла до складу 118-го німецького батальйону охоронної поліції Schutzmannschaft.

«23 березня 1943 року сержант Катрюк, будучи начальником відділення першого взводу першої роти батальйону 118, скоїв масові вбивства мирних жителів села Хатині», — ідеться в повідомленні.
Слідство вважає, що Володимир Катрюк, імовірно, брав участь у цих діях разом із начальником штабу 118-го батальйону Григорієм Васюрою та заступником командира першої роти118-го батальйону Василем Мелешком, а також іншими особами. Військовий трибунал Білоруської РСР визнав винними Васюру і Мелешка та засудив їх до розстрілу. Вирок був виконаний 1975 року. РФ буде домагатися екстрадиції п. Катрюка, котрий проживає в Канаді.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...