Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Трюдо висловив співчуття українцям

Автор:

|

Грудень 03, 2015

|

Рубрика:

Трюдо висловив співчуття українцям
Джастін Трюдо

Джастін Трюдо

Канада засуджує злочин Голодомору, вчинений проти українців, та підтримує право народу України на свободу. Про це йдеться у зверненні прем’єр-міністра з приводу Дня пам’яті жертв Голодомору. «Ми разом із українцями засуджуємо неймовірний злочин, вчинений проти них, та підтримуємо їхнє невід’ємне право на самовизначення, свободу та демократію», — сказав Джастін Трюдо. Він наголосив, що з огляду на це, Канада всіляко підтримує Україну в її боротьбі проти російської аґресії.
«Ми переконані, що разом із міжнародною спільнотою, можемо грати важливу роль у завершенні конфлікту», — повідомив глава уряду. Він додав, що Канада також залишається відданою допомозі у «розбудові демократичних, економічних і силових інституцій, що допоможуть Україні знову процвітати».
Прем’єр-міністр наголосив, що Канада продовжуватиме пропагувати базові людські права, щоб подібна до Голодомору трагедія більше ніколи не повторилася. «У ці сумні роковини ми зупиняємося, щоб згадати жертви, сім’ї та громади, які постраждали в результаті Голодомору. Ми також ще більше переконуємося у необхідності продовжувати пропагувати та підтримувати основні свободи та права, аби гарантувати, що подібний злочин більше ніколи не повториться», — зазначив п. Трюдо.
На його переконання, Голодомор був однією із «найтемніших сторінок історії людства». «Голодомор — це страхітливий і систематичний ґеноцид мільйонів українців тоталітарним радянським режимом. Дітей, жінок і чоловіків морили голодом і вбивали лише за намагання розмовляти рідною мовою, продовжувати культурні звичаї, зберегти землю та жити в мирі», — пояснив глава уряду.
Утім, Голодомору не вдалося досягти своєї мети, оскільки українство вижило та продовжує розвиватися. «Голодомор намагався зламати українців, але вони витримали, уперто боролися та врешті-решт здобули свою незалежність. Їхні нащадки продовжують робити неоціненний внесок у розвиток країн по всьому світу», — підсумував прем’єр-міністр. Нагадаємо, що Канада першою серед усіх країн визнала Голодомор актом ґеноциду українців ще 2008 року.

До слова
Колектив посольства України в Канаді разом із членами сімей та українською громадою Оттави вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні. У суботу прапор над дипломатичною установою було приспущено у знак пошани до мільйонів невинних жертв сталінського режиму. За словами Марка Шевченка, тимчасово повіреного у справах України в Канаді, Голодомор 1932-1933 рр. став елементом кривавої послідовності подій із трьох воєн і трьох великих голодів. Він наголосив, що сучасне покоління українців має пам’ятати про жертву своїх предків. Додамо, що всеканадська хвилина мовчання в пам’ять жертв Голодомору розпочалася 28 листопада о 19:32 за місцевим часом.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply