Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 8, 2019

Терористи мали намір підірвати пасажирський потяг

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Терористи мали намір підірвати пасажирський потяг

Поліція заарештувала двох зловмисників, які планували підірвати пасажирський потяг у передмісті Торонто. Арешти провели у Квебеку й на півдні Онтаріо. Як повідомила Дженніфер Стречан, представниця поліції Торонто, Чихеб Ессегхаєр і Раед Джасер мали намір закласти саморобний вибуховий пристрій на ділянці залізничної колії, якою з Торонто до Нью-Йорка курсують потяги канадської компанії VIA Rail.

Обом чоловікам висунули звинувачення «у змові з метою вчинення теракту за завданням терористичного угруповання». Причому Джеймс Малізіа, помічник голови федеральної поліції Канади, уточнив, що заарештовані «отримували вказівки й інструкції» від представників «Аль-Каїди» в Ірані. Він, однак, не вдавався в подробиці, пославшись на те, що розслідування ще триває. Водночас, п. Малізіа зазначив, що канадські спецслужби не мають інформації про те, що до планованого теракту «причетна будь-яка держава».
Працівники канадських правоохоронних органів, як повідомлялося, запевняють, що ці терористи не мають жодного стосунку до братів Царнаєвих, яких звинувачують у вибухах на Бостонському марафоні. Пані Стречан наголосила, що заарештовані 30-річний Ессегхаєр і 35-річний Джасер не є громадянами Канади, але проживали в Монреалі й Торонто відповідно. «Вони зробили певні кроки для того, щоби здійснити теракт, зокрема вели спостереження за рухом потягів у Торонто», — додала вона.
Джеймс Малізіа, своєю чергою, зазначив, що канадські спецслужби почали пильно стежити за п. Ессегхаєром і п. Джасером ще в серпні 2012 року. Представники поліції не уточнили, звідки родом затримані та як довго вони перебували на території Канади. Після прес-конференції один з охоронців правопорядку поінформував журналістів, що Чихеб Ессегхаєр походить із Тунісу. «Ситуація перебувала під контролем, але якби планований теракт удалося здійснити, то наслідки були би серйозними, — зауважив п. Малізіа. — Могли би загинути або отримати поранення безневинні люди».
Заарештовані постануть перед суддею в Торонто. «Ці арешти — свідчення того, що тероризм, як і раніше, є реальною загрозою для Канади, — заявив Вік Тейвс, міністр громадської безпеки. — Наша країна не миритиметься з терористичною діяльністю й не допустить, аби на її території знайшли притулок терористи чи ті, хто підтримує тероризм».
Проведення операції з відвернення теракту, у якій брали участь працівники поліції, Служби безпеки й розвідки та Прикордонної служби, координувалося з Міністерством національної безпеки США й ФБР. Представники спецслужб розповіли також, що план затриманих терористів чимось нагадав їм план, який члени «Аль-Каїди» збиралися здійснити 2006 року. 2 червня бойовики мали провести серію терористичних атак у південній частині провінції Онтаріо, зокрема в Торонто (тоді під час операції було виявлено 18 бандитів, у народі справу стали називати «Торонто-18»). Терористи планували підірвати вантажівки з бомбами, відкрити вогонь у людному місці, узяти штурмом Канадський центр телерадіомовлення, будівлю парламенту, штаб-квартиру Канадської служби безпеки та розвідки, а також парламентську вежу Миру, де вони хотіли взяти в заручники та вбити прем’єр-міністра й інших високопосадовців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply