Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Стрілянина у Квебеку

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Стрілянина у Квебеку

У Монреалі, під час виступу Полін Маруа, голови ліво-національної соціал-демократичної Квебекської партії (PQ), озброєний чоловік зчинив стрілянину. Унаслідок інциденту одна людина загинула, ще одна — поранена, її шпиталізували в критичному стані.

Пані Маруа виступала в концертному залі «Метрополіс» у Монреалі, коли пролунали постріли. Охоронці оперативно вивели політика зі сцени. За кілька хвилин жінка знову піднялася на трибуну й закликала своїх прихильників спокійно покинути приміщення.

Того, хто стріляв, уже затримали, про мотиви нападу наразі не відомо. За інформацією поліції, нападник — 50-річний чоловік. Стріляючи, він вигукував: «Англійці прокидаються!»

Після цієї надзвичайної пригоди біля будівлі концертного залу сталася ще й невелика пожежа, причина якої поки що не встановлена.

PQ перемогла на виборах до органів місцевого самоврядування провінції Квебек, отримавши 56 зі 125 місць у місцевому парламенті, однак це не дає їй змоги зібрати референдум щодо питання незалежності. Згідно з опитуваннями громадської думки, прагнення PQ до відокремлення Квебеку від Канади підтримує близько 28 % жителів провінції.

Тим не менш, Полін Моруа може розраховувати на посаду прем’єр-міністра Квебеку. До цього дев’ять років при владі перебувала Ліберальна партія. Політик уже заявила, що її партія готова «у потрібний момент» знову винести на референдум питання про незалежність Квебеку. Таке голосування вже проводилося двічі — 1980-го й 1995 року, але тоді прихильники незалежності не набрали більшості голосів.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...