Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Стівен Гарпер відвідав Україну

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

Стівен Гарпер відвідав Україну

Стівен Гарпер та Арсеній Яценюк

У ніч на 6 червня в Україну з офіційним візитом прибув прем’єр-міністр Канади. Його привітав Вадим Пристайко, заступник міністра закордонних справ України. Під час свого візиту в українську державу, який став третім починаючи з січня 2014 року, Стівен Гарпер зустрівся з Президентом Порошенком і прем’єр-міністром Яценюком.
Арсеній Яценюк і Стівен Гарпер домовилися, що до осені Україна та Канада вестимуть активні перемовини щодо створення зони вільної торгівлі. «Сподіваюся, що ми впродовж трьох місяців завершимо цей процес… Ідеться про взаємні інвестиції з Канади в Україну та доступ українських товарів на канадський ринок», — уточнив голова уряду України. Також він повідомив, що канадський уряд вирішив виділити 5 млн CAD на реалізацію програм розвитку правоохоронних органів України.
Своєю чергою, Стівен Гарпер заявив, що Канада виступає за продовження економічних санкцій стосовно Російської Федерації (РФ) і готова до введення додаткових обмежувальних заходів. «Повинні бути наслідки для Путіна, економічні санкції мають залишатися. І ми готові до співпраці з нашими союзниками, щоби накласти додаткові обмеження, якщо цього потребуватиме ситуація», — сказав п. Гарпер, нагадавши, що Канада вже застосувала санкції проти 270 росіян і сепаратистів.
Також він додав, що Канада ніколи не визнає анексії Криму Росією. «Наша позиція залишається чіткою: ми не погодимося з анексією Криму та незаконним вторгненням у східну Україну. Ніколи Канада не визнає незаконної окупації української території російськими силами, і я казав про це вже раніше. Потрібно буде п’ять місяців або й 50 років, щоби повернути ситуацію до початкового стану, та ми ніколи не погодимося з тим, що суверенні кордони суверенної держави можуть перекроюватися силоміць, — наголосив канадський прем’єр. — І доки не буде реального миру, доки не будуть виведені сили окупантів, доки територіальна цілісність України не буде відновлена, мають бути чинними відповідні заходи щодо РФ, економічні санкції повинні залишатися».
За словами голови уряду Канади, його країна закликала РФ вивести своїх військовослужбовців і припинити надавати допомогу проросійським сепаратистам на Донбасі. «Ми підтримуємо зусилля з пошуку дипломатичного вирішення ситуації та реалізації існуючих угод. Але щоби це все сталося, військовослужбовці Путіна та їхні союзники-сепаратисти мають припинити бої», — підкреслив він, зазначивши, що Канада, як і весь світ, не стоятиме осторонь таких подій.
Крім цього Стівен Гарпер повідомив, що найближчим часом Канада планує розпочати тренування бійців Національної гвардії України. Для цього в Україну з-за океану прибудуть інструктори для тренування працівників українського Міністерства внутрішніх справ. На цю місію Оттава виділить 5 млн CAD.
Прем’єр-міністри України та Канади побували на тренуваннях підрозділів міліції й оглянули зразки військового спорядження, переданого урядом Країни кленового листка в межах технічної допомоги Україні.
Після цього п. Гарпер зустрівся з Петром Порошенком. Український лідер, коментуючи плани Канади з навчання українських вояків, зазначив: «Я переконаний, що недавно оголошена п. Гарпером ініціатива щодо залучення канадських інструкторів до тренувань українських військових сприяє зміцненню оборонного потенціалу України та формує певне бойове братство. Спасибі за ваших інструкторів, вони нам дуже потрібні!»
А напередодні візиту в Україну та саміту G7 прем’єр-міністр Канади заявив, що Росії не можна дозволити повернутися до «Великої сімки» допоки президентом цієї країни буде Путін. «Канада буде категорично проти, щоби Путін навіть сидів за одним столом із G7», — сказав Стівен Гарпер.
Прем’єр-міністр Канади зазначив, що закордонна політика РФ «називає чорне білим, хоча всі знають, що це — не так». «Допоки вони до нас ставитимуться так, ніби всі ми — тупі, немає сенсу вести з ними діалог», — зауважив п. Гарпер. Ця заява прозвучала як відповідь на слова Франка-Вальтера Штайнмаєра, міністра закордонних справ Німеччини, котрий припустив, що участь РФ у G8 потрібна для врегулювання конфліктів на Близькому Сході.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply