Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Співпрацю з РФ — у шухляду

Автор:

|

Вересень 18, 2014

|

Рубрика:

Співпрацю з РФ — у шухляду

Q-400 NG

Канадська компанія Bombardier через санкції проти Російської Федерації (РФ) відклала проект будівництва турбогвинтових літаків, який мали реалізовувати разом із російським «Ростехом». У рамках співпраці 2014-го Канада та РФ планували спорудити завод у російському Ульяновську для будівництва турбогвинтових літаків Q-400 NG місткістю 70-78 крісел. Інвестиції в проект мали скласти 100 млн. CAD.

Однак у зв’язку з тим, що Канада приєдналася до санкцій проти РФ, реалізацію проекту перенесли на невизначений термін. «Ми перебуваємо в процесі обговорення з «Ростехом» і сподіваємося досягти угоди 2014 року, але, з огляду на те, що зараз відбувається, схоже, графік за проектом може зрушитися наступного року», — повідомив представник Bombardier. Про можливість відкладення реалізації проекту через події в Україні П’єр Бодуен, президент канадської компанії, повідомляв ще навесні цього року.
Також Сполучені Штати та Канада скасували спільні військово-повітряні навчання з РФ, які цьогоріч мали відбутися біля берегів Аляски, поінформував Чарльз Марш, представник Об’єднаного командування повітряно-космічної оборони Північноамериканського континенту. За його словами, рішення про скасування навчань було прийняте міністерством оборони США й прем’єр-міністром Канади Стівеном Гарпером у зв’язку з ситуацією в Україні.
Спільні навчання Vigilant Eagle проводилися США, Канадою та Росією щороку від 2007-го. Мета цих заходів полягає у підготовці військово-повітряних сил трьох країн до перехоплення літаків, захоплених терористами. На навчаннях 2013 року відпрацьовувався сценарій, за яким, викрадені літаки опинялися в повітряному просторі Росії та Сполучених Штатів. Цього року участь у навчаннях мали також узяти сили самооборони Японії.
Слідом за країнами Європейського Союзу (ЄС) і США ввела й Канада нові економічні санкції проти РФ. Обмеження торкнуться чотирьох фізичних осіб і шести російських організацій. Зокрема, до списку потрапив «Сбербанк», проти якого вже вжили заходів ЄС і США, Долгопрудненське науково-виробниче підприємство, машинобудівний завод імені М. Калініна, Митіщинський машинобудівний завод, Науково-дослідний інститут приладобудування імені В. Тихомирова і Морський науково-дослідний інститут радіоелектроніки. У «фізичному» переліку опинилися генерал армії Дмитро Булгаков, генерал-полковник Юрій Садовенко, генерал-полковник Микола Богдановський і генерал-полковник Олег Салюков.
«Незважаючи на зусилля Президента Порошенка з припинення насильства на сході України військова аґресія режиму Путіна триває. Ми не бачимо жодних ознак прогресу у відповідь на наші заклики припинити підтримку озброєних бойовиків, що розпалюють конфлікт», — наголошується в прес-релізі Міністерства закордонних справ Канади. «Санкції, введені в координації з нашими союзниками, без сумніву, матимуть наслідки для російської економіки. Канада готова рухатися далі з нашими союзниками та партнерами», — додали у відомстві.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply