Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 28, 2020

Спецслужбам дозволили катувати людей

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Спецслужбам дозволили  катувати людей

Уряд Канади дозволив спецслужбам використовувати інформацію, отриману шляхом тортур. Щоправда, лише в тому разі, коли від цього залежить безпека населення. Представник Міністерства громадської безпеки пояснив, що цей наказ не заохочує спецслужби до застосування катувань і не виправдовує їх. Ідеться лише про національну безпеку Канади в надзвичайних випадках.

Видано цю директиву було ще 2010 року, але тільки зараз її оприлюднили згідно із законом про свободу інформації. Опозиція вже висловила своє несхвальне ставлення до документа, зауваживши, що він може заохотити інші країни до невиправданого застосування тортур. Зазначається також, що наказ суперечить засадам міжнародного права.

Нагадаємо, що правозахисники нерідко звинувачували в тортурах владу сусідніх із Канадою Сполучених Штатів. Одним із найгучніших прикладів порушення прав людини вважається сумнозвісна в’язниця Ґвантанамо, де американці утримують підозрюваних у тероризмі — часто безстроково й без висунення обвинувачень. Адміністрація закладу з метою впливу на в’язнів допускає застосування імітації утоплення, використання гучної музики та позбавлення їх сну.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply