Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Солідарність у підтримці України

Автор:

|

Червень 12, 2014

|

Рубрика:

Солідарність у підтримці України

Петро Порошенко та Стівен Гарпер

Метою польської та канадської політики є вирішення української кризи зі збереженням повного суверенітету, цілісності та демократії в Україні. Про це спільно заявили Дональд Туск, прем’єр-міністр Польщі, і Стівен Гарпер, прем’єр-міністр Канади.

«Польща й Канада мають схожі погляди на ситуацію в Україні», — сказав п. Туск, додавши, що на Заході немає іншого партнера, який би так добре розумів українські проблеми та був настільки стурбований ситуацією в Україні, як очільник уряду Канади.
«Для Польщі українське питання — це фундаментальне питання для нашої безпеки. Ми маємо схожі погляди на ситуацію в реґіоні і в Україні, це – добрий знак для всього міжнародного співтовариства», — зазначив очільник уряду Польщі. За його словами, метою польської та канадської політики є вирішення української кризи зі збереженням повного суверенітету, цілісності й демократії в Україні.
Водночас, п. Гарпер згадав про незаконно захоплений Крим, а також провокаційні й небезпечні дії Росії. Канадський прем’єр-міністр наголосив на тому, що ця ситуація вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства, у тому числі застосування санкцій щодо членів російської влади, і нагадав, що Канада такі санкції вже застосувала. Він також підкреслив роль підтримки економічного розвитку України як дуже важливого елементу створення й зміцнення української демократії. Стівен Гарпер підкреслив, що Канада підтримує Україну програмою фінансової й технічної допомоги.
Україна й Канада можуть відкрити нову сторінку двосторонніх відносин і працювати над подальшим їх розвитком. Таке переконання висловив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з прем’єр-міністром Канади.
Петро Порошенко подякував Стівенові Гарперу за підтримку, яку Канада надає Україні й українському народу. «Ми вдячні, що Канада підтримує Україну, українську єдність, солідарність, боротьбу України за територіальну цілісність і незалежність», — сказав він.
Глава української держави також високо оцінив взаємини народів двох країн і висловив вдячність прем’єр-міністру за сприяння українській діаспорі в Канаді. «Удячний за особливе ставлення до української діаспори в Канаді на урядовому рівні. Вважаю, що це також зміцнить наші зв’язки, — зазначив він. – Канада — перша держава, що визнала незалежність України. Тому вважаю символічним, що ви – перша офіційна делегація, із якою я зустрівся як Президент».
Стівен Гарпер своєю чергою зазначив, що Канада солідарна з українським народом і «вірить у його європейське майбутнє».
Канада пройшла через пік сепаратизму, який позначився появою збройних формувань, політичними викраденнями та вбивствами, 40 років тому. Чітка, тверда й ефективна відповідь держави дала змогу припинити насилля. Але знадобилося ще 30 років копіткої праці, щоб ідея відокремлення Квебеку поступово відійшла на другий план політичної дискусії.
На прикладі Канади українцям варто було б ознайомитись як із позитивним, так і з негативним досвідом забезпечення прав кількох офіційних мов у державі. Слід спокійно, без надриву та списування на критичний історичний момент з’ясувати для себе такі питання: чи дві державні мови є запорукою спокою та єдності народу; чи знайдуться фінанси для підтримки офіційної багатомовності в такому обсязі, які витрачає на ці потреби та ж Канада? За деякими підрахунками, офіційна двомовність коштує Канаді більше, ніж Україна виділяє на свої Збройні сили.
А який результат цієї грандіозної роботи та значних фінансових витрат? Опитування громадської думки свідчать, що ідею офіційної двомовності підтримує від 50 до 90 % канадців, залежно від провінції, але спілкуватись обома мовами може не більше за 10 % випускників звичайних, неспеціалізованих, шкіл.
Загалом, є багато галузей, де Країна кленового листка готова підставити Україні своє плече. Канада є одним із провідних виробників нафти й газу у світі. За оцінками, країна була би готова вийти на європейські ринки скрапленого газу вже за кілька років, повністю змінивши ситуацію на ньому.
Україні слід невідкладно розпочати перемовини з канадськими й американськими компаніями, домовлятися про шляхи постачання, переглянути плани будівництва терміналів для прийому танкерів і дійти порозуміння з Туреччиною щодо їх пропуску в Чорне море.
Крім того, канадські компанії набули значного досвіду в сучасних методах видобутку як звичайного, так і сланцевого природного газу, реанімації старих покладів, утилізації шахтного й інших газів, забезпеченні екологічної безпеки, ефективності енерговикористання, побудові «розумних» енергомереж, застосуванні ринкових методів регулювання виробництва та споживання носіїв енергії тощо.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply