Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 26, 2020

Смерть через потепління

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Смерть через потепління

Популяція ґренландського тюленя на східному узбережжі Канади опинилася під загрозою зникнення. Ґлобальне потепління призвело до танення льодів, через що загинуло понад 80 % дитинчат тюленів, які народилися 2011 року. Хоча наразі ґренландські тюлені не вважаються рідкісним видом, дослідники турбуються про їхнє майбутнє. Можливо, тварин занесуть до Червоної книги. Хоча поки що люди продовжують полювати на тюленів заради хутра, шкіри та м’яса.

Тим часом, як з’ясували дослідники з Університету Дюка, смертність дитинчат тюленів за два минулих роки наближається до 100 %. Річ у тому, що протягом двох перших тижнів життя малюки не можуть триматися на воді й без товстого прошарку льоду просто тонуть. А через потепління крижаний покрив у субарктичній і північній частинах Атлантичного океану за останні десятиліття зменшився вже приблизно на 6 % і продовжує танути. «Така смертність, яку ми спостерігаємо в східній Канаді, є вкрай драматичною. Фактично всі дитинчата (тюленів) умирають. Через низький рівень льоду за кілька років цілий вид може зникнути назавжди», — зазначив Девід Джонстон, науковий працівник університету, під чиїм керівництвом проводилося дослідження.

У зв’язку із цим Канадське товариство захисту тварин виступило зі закликом до уряду країни запровадити заборону на комерційне полювання на тюленів. Наразі на Землі живуть чотири великі популяції ґренландського тюленя: дві — на північному сході Канади (загалом близько 8 млн особин), одна — у Східній Ґренландії (близько 650 тис.), одна — на північному заході Росії (близько 1,3 млн).

Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply