Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Шпигування за бразильцями

Автор:

|

Жовтень 10, 2013

|

Рубрика:

Шпигування за бразильцями

Канада спільно зі США брала участь у шпигунській діяльності проти бразильського міністерства гірничодобувної промисловості й енергетики. Про це стало відомо завдяки новим викривальним документам, наданим колишнім працівником американських спецслужб Едвардом Сновденом і оприлюдненим 6 жовтня бразильським телеканалом Globo. Ці документи, стверджує телеканал, належать канадській Агенції з безпеки комунікацій CSEC і містять детальну комунікаційну схему міністерства, у тому числі телефонного зв’язку, електронної пошти й інтернет-комунікацій.

Як свідчать документи, канадська агенція разом з американськими колегами перехоплювала телефонні розмови й електронне листування чиновників цього бразильського відомства. Із цією метою використовувалася програма Olympia, яка дала змогу створити детальну мапу контактів міністерства зі зарубіжними партнерами.
Нові викриття базуються на документах, які п. Сновден передав американському журналісту Ґленну Ґрінвальду, котрий проживає у Бразилії та співпрацює з британською газетою Guardian. За словами п. Ґрінвальда, із цих матеріалів стає зрозуміло, що шпигування «мало явну економічну мету».
Раніше цей журналіст на основі також отриманих від Едварда Сновдена документів виступив із викриттям промислового шпигунства США стосовно бразильського нафтового гіганта Petrobras. Крім того, документи доводили, що Америка перехоплювала електронну переписку й телефонні дзвінки Ділми Руссефф, президента Бразилії. Остання, виступаючи на Генеральній асамблеї ООН, назвала ці дії порушенням суверенітету її країни, що не може бути виправдане боротьбою з тероризмом. Крім того, лідер Бразилії скасувала візит до США, намічений на 23 жовтня.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply