Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Що стоїть за військовою допомогою Україні?

Автор:

|

Травень 21, 2015

|

Рубрика:

Що стоїть за військовою допомогою Україні?

Джейсон Кенні

Уряд Канади постановив скерувати в Україну 200 військовослужбовців. Вони займатимуться підготовкою солдатів української армії до участі в бойових діях на сході країни. Офіційна Оттава оголосила, що канадські військовики прибудуть в Україну вже в червні 2015-го й перебуватимуть на її території до 31 березня 2017 року.

Торік Канада побічно приєдналася до участі в розв’язанні української кризи, направивши свої підрозділи Військово-морських і Повітряних сил у сусідні з Україною країни, такі, як Румунія, здебільшого під егідою НАТО. Тепер північноамериканська країна співпрацює з Україною у військовій сфері безпосередньо, не залежно від структур НАТО. Про своє рішення надати військову допомогу українській державі без координації з НАТО Канада заявила ще в той час, коли посаду міністра оборони обіймав Роб Ніколсон. У лютому 2015-го його змінив Джейсон Кенні.
Спочатку допомога полягала в поставках українським військовим нелетального обладнання. Далі були спроби укласти контракт між Україною та Канадою на купівлю українською стороною кількох винищувачів F-18. Угода не відбулася через надто високу вартість літаків, а також брак кваліфікованого військового персоналу для обслуговування сучасної техніки.
Більшість коментарів у засобах масової інформації зводилася до думки про те, що активізація військової взаємодії Канади й України, швидше за все, — лише частина зусиль правлячої Консервативної партії, спрямованих на здобуття підтримки з боку потужної української діаспори напередодні майбутніх парламентських виборів. Справді, немає ніяких сумнівів у тому, що українська громада, яка є дев’ятою за чисельністю етнічною групою Канади й багато членів якої підтримують тісні зв’язки з Батьківщиною, є потужним голосом в цьому питанні.
Тим не менш, ретельне вивчення мотивів дій канадського уряду, підводить до думки, що важливішою метою, ніж забезпечення голосів на виборах, для нього є демонстрація нової зовнішньополітичної позиції у світових справах. Зокрема, Канада посилила свою активність у питаннях міжнародної безпеки та протистояння з Російською Федерацією (РФ), для якої вона готова стати головним конкурентом у боротьбі за використання ресурсів Арктики. Справді, міністр оборони Кенні чітко заявив, що одна з причин відправки канадських військових в Україні — бажання «послати чіткий сигнал рішучості і стримування» Росії.
Порівняно зі Сполученими Штатами, із якими Канада підтримує тісні зв’язки у сфері оборонної політики, вона вважається менш аґресивною у питаннях міжнародної безпеки. Під час каденції прем’єр-міністра Стівена Гарпера Оттава зайняла активнішу позицію в справі дотримання глобальної безпеки.
Державна та політична підтримка участі Канади в українському конфлікті не є одностайною. Том Мулкейр, офіційний лідер опозиції в парламенті, назвав дії міністра оборони «однобічними».
У питанні української кризи політика Канади стосовно РФ, загалом, дуже схожа на політику Англії та США. Серед останніх заходів, вжитих Канадою, — запровадження в лютому ц. р. нових санкцій проти російських і українських політиків і компаній, у т. ч. нафтового гіганта «Роснефть».
Не дивно, що на ці рішення Канади Росія відреагувала вкрай негативно, назвавши їх «потворними» та «непродуктивними». На початку 2015-го у відповідь на останні санкції міністерство закордонних справ РФ звинуватило Канаду у відсутності об’єктивності в оцінці причин війни на сході України. Тим часом, Оттава продовжує називати російську окупацію Криму й інші дії Росії «незаконними».
Крім очікуваного з боку РФ невдоволення відправка канадських військових на Україні пов’язувалася з побоюваннями залучення їх, зрештою, до тренування українських «неонацистських» бійців. Джейсон Кенні заявив, що це питання піднімалося, після чого було вжито всіх заходів щодо недопущення такого розвитку подій.

neweasterneurope.eu

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...