Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 26, 2020

Ще один російський дипломат їде додому

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Ще один російський дипломат їде додому

Російське посольство в Торонто повідомило, що ще один російський дипломат — Дмитро Герасимов — покинув Канаду, пише The Globe and Mail. Раніше, у січні ц. р., до Росії повернувся полковник Сергій Жуков, аташе з питань оборони. Видання нагадує, що тоді ж канадському морському офіцерові було висунуто обвинувачення в шпигунстві на користь іноземної держави. В обох випадках російське посольство стверджувало, що в дипломатів просто закінчився термін відрядження в Канаду. Загалом зі списку акредитованих іноземних представників у Оттаві зникли імена шести російських дипломатів. Як зазначає часопис, не зрозуміло, які з цих випадків можуть бути пов’язані зі шпигунським скандалом.

16 січня офіцера канадської морської розвідки молодшого лейтенанта Джеффрі Пола Деліля звинуватили в передачі урядових таємниць іноземним державам. Уряд не уточнив, на користь якої країни діяв моряк, проте 20 січня видання отримало інформацію про те, що одразу кількох російських дипломатів попросили залишити Канаду, з огляду на конфлікт із п. Делілем.

Російська сторона відкинула будь-який зв’язок між недавнім від’їздом дипломатів із Канади та справою лейтенанта Деліля. Водночас, посольство так і не пояснило причин від’їзду своєї співробітниці Тетяни Стєклової, чиє ім’я зникло зі списку канадського Міністерства закордонних справ ще 19 січня. Канадський уряд також відмовився обговорювати пов’язаність від’їздів дипломатів зі шпигунським скандалом. Колишній високопоставлений член канадського уряду на умовах анонімності повідомив виданню, що уряд Стівена Гарпера уникає публічної розголосу справи про шпигунство, аби зберегти добрі стосунки з Росією. «Обидві сторони докладають усіх зусиль до того, щоб у довготерміновій перспективі відносини не постраждали», — цитує його The Globe and Mail.

 Globe & Mail

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply