Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 11, 2019

Розвіддані передавали Росії

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Розвіддані  передавали Росії

Американські офіційні особи підтвердили: Джеффрі Пол Делайл, офіцер Військово-морського флоту (ВМФ) Канади, мав доступ до таємниць, якими обмінювалося п’ять країн — учасниць альянсу розвідслужб, і передавав інформацію до Росії. Молодшого лейтенанта Делайла було заарештовано канадською владою в січні ц. р., нагадують журналісти Ерік Шмітт і Єн Остін. На момент затримання він був співробітником надтаємного центру розвідки та зв’язку ВМФ Канади в Галіфаксі, а раніше служив у найбільшому інформаційному центрі військової розвідки в Оттаві.

Якщо канадська влада не поспішає розголошувати інформацію про цю справу, то американські чиновники повідомили деякі подробиці на умовах анонімності. «За їхніми словами, була порушена таємність системи, до якої має доступ так званий альянс «П’ять очей» — союз розвідок США, Великої Британії, Канади, Австралії та Нової Зеландії», — ідеться в статті. Після викриття п. Делайла члени альянсу провели кілька зустрічей, де намагалися зміцнити механізми таємності.

«Масштабний пролом у системах безпеки — майже непрощенна для «П’яти очей» помилка: взаємини — священні», — зауважив неназваний відставний працівник американської розвідки.

Суд Галіфакса відмовив у клопотанні звільнити п. Делайла під заставу. Суд також задовольнив прохання адвоката не розголошувати доказів, представлених на засіданні. Тому в суді мало що з’ясувалося. У збройних силах молодший лейтенант Делайл робив кар’єру поволі, але 2008 року був скерований у престижне військове училище й за два роки його закінчив. Відомо, що п. Делайл і його дружина жили не за статками: 1998-го він оголосив себе банкрутом, а 2010-го, при розлученні, погодився взяти на себе борги за трьома кредитними картками та непогашений кредит. «Американські чиновники, як і їхні канадські колеґи, кажуть, що наразі не зрозуміло, яку конкретну інформацію було розголошено та в якому масштабі», — говориться в статті.

 New York Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply