Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Росію хочуть ізолювати

Автор:

|

Липень 31, 2014

|

Рубрика:

Росію хочуть ізолювати

Стівен Гарпер

Канада запровадила санкції проти низки російських компаній і банків у зв’язку із ситуацією в Україні. «Після консультацій і координації з найближчими міжнародними партнерами та союзниками уряд Канади вирішив застосувати нові санкції проти широкого кола осіб, пов’язаних із різними російськими секторами», — заявив прем’єр-міністр Канади.

Під дію санкцій потрапили, зокрема, «Газпромбанк», «Внєшекономбанк» і компанія «Новатек». Крім того, Канада поширила каральні заходи на кілька великих російських оборонних компаній, на самопроголошені Донецьку та Луганську «народні республіки» й на низку їхніх представників. Санкції торкнуться також концерну «Калашніков», російського виробника стрілецької зброї.
Стівен Гарпер пояснив, що санкції припускають припинення кредитування енергетичних компаній і фінансових установ, які потрапили до «чорного списку». Прем’єр-міністр також переконаний, що формат «Великої вісімки» навряд колись буде відроджено. За його словами, Росія своїми діями продемонструвала, що не поділяє цінностей «Великої сімки».
Очільник канадського уряду закликав ізолювати Росію, якщо президент Путін не змусить терористів на сході України скласти зброю. «Хоча ми можемо назвати бойовиків на сході України «проросійськими сепаратистами», нас не збиває з пантелику те, ким і чим вони є насправді – продовженням російської держави», — переконаний п. Гарпер. Він додав, що «аґресивний мілітаризм та експансіонізм» Росії загрожує не лише Україні, а й усій Європі й західним цінностям, які об’єднують нації.
Стівен Гарпер запевнив, що Канада не залишиться осторонь цієї загрози, нагадавши про санкції, які проти Росії запровадила Оттава. «Саме тому Канада пообіцяла більш як 220 млн CAD у межах кредиту й гарантій, які, щойно буде виконано відповідні умови, які гарантуватимуть використання цих коштів на належні потреби, допоможуть Україні стабілізувати економіку та підтримати економічний і соціальний розвиток», — сказав прем’єр-міністр. Він також зауважив, що Канада відправляє своїх військових у Східну Європу для захисту країн-союзниць у рамках НАТО.
На думку Стівена Гарпера, президент Росії повинен відвести війська від кордонів України, перекрити потік зброї та бойовиків в Україну, використати свій вплив на терористів і переконати їх скласти зброю, а також докласти зусиль, аби розслідувати знищення Boeing 777.
«Вибір — за Путіним. Він може вжити заходів, щоби повернути Росію до світу, демократії та законності, або ж може далі бути впертим у політиці залякування й аґресії, у разі чого Канада та її союзники будуть змушені вжити подальших і суворіших заходів, щоб ізолювати Росію від демократичних країн.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply