Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Росія йде на конфронтацію з Канадою

Автор:

|

Вересень 11, 2014

|

Рубрика:

Росія йде на конфронтацію з Канадою

Мапа претензій

Збройні сили Російської Федерації (РФ) створюють постійну базу для Північного флоту на Новосибірських островах, що розташовані в Арктиці. Про це повідомив Володимир Корольов, командувач Північного флоту. «Головна мета чергового походу загону кораблів Північного флоту в Арктику — доставити особовий склад, техніку та майно тактичної групи Північного флоту, яка починаючи з цього року нестиме службу на Новосибірських островах на постійній основі», — зазначив адмірал Корольов.

До Новосибірських островів із Сєвєроморська вийшов загін кораблів і суден у складі великого протичовнового корабля «Адмірал Левченко», великих десантних кораблів «Георгій Побєдоносець» і «Кондопога», танкера «Сергій Осипов», рятувального буксира «Памір» і кілекторного судна Балтійського флоту «Олександр Пушкін». Планується, що певні етапи переходу районами Північного морського шляху загін кораблів Північного флоту пройде у супроводі атомних криголамів державної корпорації «Росатом».
9 серпня ц. р. із метою розширення свого континентального шельфу Канада відправила наукову експедицію до Євразійського басейну Північного Льодовитого океану на схід від хребта Ломоносова. У відповідь Путін заявив, що РФ має намір розвивати та зміцнювати свої позиції в Арктиці, в т. ч. відновлювати військову інфраструктуру.
За кілька днів до цього Джон Берд, міністр закордонних справ Канади, в інтерв’ю данській газеті Berlingsk, висловивши стурбованість нарощуванням російських військових сил в Арктиці, зазгачив, що його країна готова захищати свої інтереси в цьому реґіоні, зокрема зі застосуванням сили.
«Ми глибоко стурбовані і прагнемо заохочувати та захищати суверенітет Канади в Арктиці. Це є стратегічним пріоритетом для нас. У зв’язку з мілітаризацією, яку бачимо, ми обираємо шлях деескалації конфлікту, але зрозуміло, що ми захищатимемо наш суверенітет силою», — сказав міністр.
Росія та Канада претендують на розширення свого шельфу за рахунок підводного хребта Ломоносова. В Оттаві також украй болісно сприймають нарощування російської військової присутності в Арктиці й уже запланували спорудження нового військового тренувального центру й об’єктів морської інфраструктури.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply