Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Росія бреше про родину Христі Фріланд

Автор:

|

Березень 16, 2017

|

Рубрика:

Росія бреше про родину Христі Фріланд

Христя Фріланд

Христя Фріланд, міністр закордонних справ Канади, звинуватила Російську Федерацію (РФ) у поширенні дезінформації через історії про те, що її дід, котрий народився в Україні, нібито був нацистським колабораціоністом в окупованій Польщі. Про це повідомляє The Washington Post.
«Фріланд, яка вільно володіє російською мовою і колись очолювала Московське бюро Financial Times, вже давно перебуває в напружених відносинах із російським урядом через її активну підтримку України й її книжки, що викривають вплив російських олігархів», — йдеться в статті.
Три роки тому п. Фріланд заборонили в’їзд у РФ разом із десятком інших відомих канадців як помсту за санкції, запроваджені Канадою після анексії Росією Криму. Після її призначення міністром РФ заявила, що не перегляне рішення про заборону на в’їзд.
«З моменту її призначення статті про історію сім’ї Фріланд поширювалися через Інтернет через підтримувані Путінським режимом сайти, такі як «Російський інсайдер» і «Нова холодна війна», — наголошується в статті. Видання подає для прикладу статтю під назвою «Нацистський скелет у сімейній шафі», в якій ішлося, що «дід Фріланд по материнській лінії Михайло Хом’як очолював українську газету, що розповсюджувала нацистську пропаганду в окупованому німцями Кракові в 1940-х рр.». Михайло Хом’як еміґрував до Канади після війни і став активним членом української громади в провінції Альберта, де пізніше народилася Христя. Він помер 1984-го.
Міністр вважає, що РФ докладає для дезінформації всі свої зусилля. «Не думаю, що це секрет. Американські офіційні особи публічно заявили, і навіть Анґела Меркель публічно казала, що були спроби з боку Росії з дестабілізації західних демократій, і гадаю, що не варто дивуватися, якщо ці зусилля були використані проти Канади», — сказала вона.
Кирило Калінін, представник посольства РФ в Оттаві заявив? The Washington Post, що не може ні підтвердити, ні спростувати ці повідомлення. Він лише наголосив, що російська влада переконана, що «нацизм і його ідеологія ненависті, нацистські колаборанти й їхні послідовники, мають бути безумовно звинувачені». У своїх попередніх інтерв’ю п. Калінін критикував п. Фріланд, заявивши, що вона ухилялася від прямої відповіді на запитання, чим займався її дід у Кракові під час Другої світової війни.

Євген Клен

До слова
Марія Захарова, офіційний представник Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ, заявила, що Канада почала поставки боєприпасів українській владі, і що ці боєприпаси «без сумніву потраплять у зону конфлікту». У Генеральному штабі Збройних сил України назвали цю заяву МЗС РФ неправдивою. «Це не відповідає дійсності. Ця заява — не що інше, як цинічна брехня», — заявив Богдан Сеник, начальник прес-служби Генштабу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...