Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Роб Ніколсон в Україні

Автор:

|

Травень 14, 2015

|

Рубрика:

Роб Ніколсон в Україні

Роб Ніколсон

Із дводенним візитом в Україні побував Роберт Ніколсон, міністр закордонних справ Канади. Під час зустрічі з Президентом України він одразу ж сказав, що його країна й надалі підтримуватиме Україну та виділить понад 30 млн CAD допомоги на гуманітарні потреби та розвиток демократичних інституцій.

«Світ змінюється, але п’ять наступних днів, чи п’ять місяців, чи 50 років ви можете розраховувати на підтримку України з боку Канади», — запевнив п. Ніколсон.
Співрозмовники відзначили зацікавленість у розвитку відносин в економічній сфері та в залученні канадських інвесторів. Так, під час майбутнього візиту прем’єр-міністра Канади в Україну очікується подальше обговорення питання двосторонньої Угоди про зону вільної торгівлі.
«Маємо продемонструвати прогрес. Ми — відкриті для співпраці», — зазначив Петро Порошенко. Своєю чергою, канадський міністр наголосив на бажанні збільшення товарообігу між країнами.
Окремо п. Порошенко звернув увагу на питання спрощення Канадою візового режиму для українців, зокрема щодо збільшення термінів дії віз. Президент також відзначив підтримку України з боку Канадської агенції міжнародного розвитку. «Проведення реформ — питання виживання. Для нас є надзвичайно цікавим ваш досвід у державному управлінні», — сказав глава української держави.
Петро Порошенко і Роб Ніколсон також торкнулися ситуації на Донбасі. Президент згадав про потужну підтримку України Канадою та жорстку реакцію на агресію Росії проти України. «Це — не лише питання української незалежності, це є питанням глобальної безпеки», — підкреслив Президент. Гість із Канади додав, що підтримка України, зокрема врегулювання ситуації на Донбасі, є одним із пріоритетів його держави у зовнішній політиці.
Президент подякував канадській стороні за військову та технічну допомогу, зокрема за скерування місії у складі 200 інструкторів для тренування українських військових. Роберт Ніколсон переконаний, що Росія повинна негайно звільнити окуповані нею території України, а також випустити з в’язниці полонену українську льотчицю Надію Савченко. «
Канада буде повторювати: Росія має піти з окупованих територій України. Канада залишається вірним другом і соратником України. Ми хочемо допомогти українській державі на її шляху до реформ. Ми будемо обговорювати, яким чином НАТО, у т. ч. за допомогою Канади, сприятиме Україні», — повідомив міністр.
Роб Ніколсон поінформував також про нові поставки медичного обладнання для Збройних сил України (ЗСУ). За його словами, Канада планує виділити на медичну систему Міністерству оборони України 1,2 млн CAD, зокрема надасть 1,6 тис. тактичних медичних комплектів і мобільний польовий шпиталь. Канада вже виділила ЗСУ приблизно 30 тис. комплектів одностроїв і балістичних окулярів, 70 тис. пар чобіт для холодної та вологої погоди, 7 тис. касок, 2,3 тис. бронежилетів, 300 комплектів першої допомоги, 100 наметів і 735 спальних мішків. Також буде надіслано 238 приладів нічного бачення. А 100 українських солдатів з військової бази «Десна» вже отримали тактичні аптечки. Протягом двох днів бійців будуть навчати, як користуватися аптечками для лікування бойових травм.
А ще влада Канади постановила виділити гроші в Міжнародний чорнобильський фонд «Укриття» (ЧФУ). «Канада вносить 12 млн CAD для чорнобильського фонду «Укриття», — повідомив п. Ніколсон. Нагадаємо, що Міжнародний чорнобильський фонд «Укриття» був створений 1997 року з ініціативи країн «Великої сімки» з метою реалізації проекту з будівництва нового безпечного укриття над саркофагом, що був зведений над зруйнованим енергоблоком № 4 Чорнобильської атомної станції після аварії 1986-го. Фондом керує Європейський банк реконструкції та розвитку, який звітує перед країнами-донорами про витрачання коштів Фонду на засіданнях Асамблеї донорів ЧФУ.
Міністри закордонних справ України і Канади Павло Клімкін і Роберт Ніколсон, відповідно, поклали вінки до могили Невідомого солдата у Києві. Вони вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, після чого військовий оркестр виконав гімн України. Після церемонії міністри вирушили у Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...