Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Прийом біженців пригальмують

Автор:

|

Грудень 03, 2015

|

Рубрика:

Прийом біженців пригальмують
Джон Мак-Калум

Джон Мак-Калум

Канада вирішила на два місяці відкласти свій план прийому біженців, переселивши до кінця року 10 тис. вимушених переселенців з Сирії. Ще 15 тис. прибудуть в січні-лютому 2016-го. Про це заявив Джон Мак-Калум, міністр громадянства, імміґрації та біженців.
За його словами, додатковий час необхідний для того, щоб громади, які будуть приймати біженців, мали більше часу на підготовку. «У цій операції беруть участь багато дійових осіб, тому додатковий час дасть нам можливість краще підготуватися, знайти для них кращий дах над головою, майже негайно транспортувати їх у місця тривалого проживання», — повідомив міністр.
А Джейн Філпот, міністр охорони здоров’я, запевнила, що всі потенційні міґранти пройдуть повний медичний огляд ще до посадки на літак до Канади. Своєю чергою, Ральф Ґудейл, міністр громадської безпеки, заявив, що «надійний багатошаровий підхід» до безпеки перевірок може гарантувати відсутність ризиків для Канади.
Водночас Хардж Саджан, міністр оборони, додав, що Збройні сили також допомагатимуть у прийомі біженців, зокрема, вони готуються тимчасово розмістити до 6 тис. людей на військових базах і за необхідності що дві доби здійснювати доставку нових переселенців військовими літаками.
При цьому на переселення в Канаду можуть претендувати тільки біженці, котрі мають офіційний статус на території Лівану, Йорданії та Туреччини. Пріоритет віддаватиметься повним сім’ям, а також вразливим верствам населення, зокрема представникам сексуальних меншин. Як писав «Міст», під час передвиборної кампанії Джастін Трюдо обіцяв забезпечити прийом у Канаді 25 тис. сирійських біженців ще до кінця року.

 

До слова
Канада відкликає зі Сирії й Іраку свою бойову авіацію, але залишить допоміжні та розвідувальні літаки. У Міністерстві оборони повідомили, що винищувачі CF-18s будуть відкликані з очолюваної США бойової операції, а дві розвідувальні «Аврори», два транспортні літаки і літак-дозаправник «Поларіс» продовжуватимуть виконувати свої завдання у складі коаліції.
Також наголошується, що міжнародні партнери не зверталися до Канади зі запитом про зміну цього рішення. «На Канаду не чинилося жодного тиску щодо продовження її участі в бомбардуваннях», — повідомив анонімний старший радник прем’єр-міністра.
При цьому іноземні лідери кілька разів просили Джастіна Трюдо пояснити офіційну позицію Канади, втім «залишалися задоволені» його відповіддю. «З боку наших партнерів є розуміння, що тренування місцевих сил є дуже потрібним і вагомим внеском», — зазначив інформатор.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply