Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Причина відсутності фінансових криз

Автор:

|

Квітень 25, 2013

|

Рубрика:

Причина відсутності фінансових криз

Канада протягом 200 років не страждала від фінансових криз завдяки громадянам, які розмовляють французькою мовою, ідеться в дослідженні вчених університету Колумбії. Звіт було представлено на конференції в Атланті в лютому ц. р., але мас-медіа, зокрема, газета The Wall Street Journal, звернули на нього увагу лише зараз.

Як зазначає Чарльз Каломіріз, автор доповіді, відсутність банківських криз у Канаді пояснюється тим, що влада країни не займалася популізмом. Спочатку значну частину населення країни становили нащадки французів, які ненавиділи Велику Британію, чиєю колонією була Канада. Англійцям довелося створити сильну та незалежну федеральну владу, щоби втримати колонію під контролем метрополії.
У підсумку, наголошується в дослідженні, політична більшість у Канаді отримала обмежені можливості впливати на економічну політику. У США, своєю чергою, громадяни мали безліч механізмів для контролю над Федеральною резервною системою, а банківське регулювання виявилося інструментом політичної боротьби. Подібна ситуація призводить до безлімітного зростання кредитування, що й провокує кризи, каже вчений. У доповіді наголошується, що з 1790 року США пережили 16 банківських криз, а в Канаді не сталося жодної, у тому числі й під час Великої депресії 1929-1939 рр.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply