Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 16, 2018

Прибув перший літак із сирійськими біженцями

Автор:

|

Грудень 17, 2015

|

Рубрика:

Прибув перший літак із сирійськими біженцями
Стівен Діон

Стівен Діон

Перші групи сирійських біженців — вже в Канаді. 163 людини доправили в Канаду урядовим літаком, який приземлився ввечері 10 грудня в міжнародному аеропорту «Пірсон» у Торонто. Прем’єр-міністр Канади, а також ряд високопоставлених чиновників прибули на летовище, щоб особисто вітати прибулих. «Вони виходять із літака як біженці, а покинуть цей аеропорт вже як постійні жителі Канади», — заявив п. Трюдо.
В усіх вимушених переселенців на цьому борту є приватний спонсор у Канаді. 116 із них будуть розміщені в Торонто, решта — в інших провінціях. Зокрема, чотири сирійці будуть розміщені у Віндзорі (провінція Онтаріо), ще восьмеро — у різних містах Британської Колумбії, 20 осіб розмістять у Калґарі і 15 — в Едмонтоні (провінція Альберта).
Це був перший урядовий літак, що доправив у Канаду сирійських біженців. Другий аналогічний борт прибув 12 грудня. Цього разу біженців доправили до Монреаля. Раніше в Канаду вже прибуло більше 400 біженців, котрі скористалися комерційними рейсами. Влада Канади висловила готовність до березня наступного року прийняти 25 тис. біженців із Сирії й інших країн.
Досягнення консенсусу представниками сирійської опозиції щодо принципів формування єдиної групи на мирних перемовинах по війні у Сирії є важливим кроком на шляху до завершення конфлікту. Про це йдеться у заяві Стівена Діона, міністра закордонних справ Канади. «Канада вітає зусилля Саудівської Аравії зі скликання 116 представників різних опозиційних груп Сирії, які, незважаючи на вагомі відмінності, досягли згоди щодо структури перемовної групи, що представлятиме їх на очолюваних Організацією Об’єднаних Націй мирних перемовинах. Цей важливий крок закладає основи для початку процесу, що врешті-решт дозволить припинити страждання сирійського народу», — сказав п. Діон. Водночас він наголосив, що ці домовленості стали «лише початком складної дороги».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...