Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 7, 2020

Посол порадив, як Україні отримати членство в НАТО

Автор:

|

Грудень 11, 2014

|

Рубрика:

Посол порадив, як Україні отримати членство в НАТО

Роман Ващук

Дискусії щодо Північно-Атлантичного Альянсу і того, яким є місце України у структурі безпеки, тільки заново починаються. І робити якісь узагальнюючі висновки через тиждень після опублікування коаліційної угоди ще не можна. Про це розповів Роман Ващук, посол Канади в Україні. Він наголосив на тому, що, на переконання Канади, Україна має право вибирати, до якої структури безпеки вона хоче входити, і його держава відкрито і позитивно розглядає можливість такої кандидатури.

«Позитивним є те, що Генеральний секретар НАТО сказав, що двері НАТО залишаються відчиненими для будь-якої європейської країни. Наш підхід також є підходом відкритих дверей», — сказав п. Ващук і додав, що зараз для України вкрай важливо наблизити свою філософію й стандарти Збройних сил до стандартів НАТО. Дипломат зазначив, що на шляху до НАТО Україні, в першу чергу, необхідні реформи та зміни. «У Збройних силах України (ЗСУ) досі були дуже негнучкі вимоги до визнання будь-яких тренінгів і військових підготовок. Ми пропонували, наприклад, натренувати військово-морських офіцерів із нуля протягом двох років. Це було кілька місяців тому. Нам відповіли: у нас в Україні навчання триває чотири роки, тому ми не можемо визнати якісь там ваші тренінги протягом двох років», — дивувався Роман Ващук.
За його словами, має відбутися взаємне визнання стандартів і тренінгів військовослужбовців. «Тільки впровадивши такі зміни, Україна зможе переконати щораз більше партнерів, що вона підходить для такого клубу, як НАТО, і може в майбутньому брати в ньому повноцінну участь», — переконаний посол.
Також п. Ващук спростував заяву про те, що Канада має намір поставляти Україні літаки CF-18. За його твердженням, від Канади такої пропозиції, про яку раніше говорив колишній заступник міністра оборони Леонід Поляков, не надходило.
«Від держави Канада такої пропозиції не було. Тому ніхто в Україні не міг прийняти її або відхилити. Насправді, кілька десятків наших літаків CF-18 — десь законсервовані, і, можливо, якась приватна особа або посередник звернули на це увагу, але це не мало ніяких наслідків», — уточнив посол.
Крім того, відповідаючи на запитання журналістів, чому Канада не допомагає Україні летальною зброєю, Роман Ващук звернув увагу на те, що Україна сама є виробником значної кількості зброї. «Вона — навіть більший експортер озброєння, ніж Канада,. Важливо допомогти вашій країні (я також над цим буду працювати) дістатися до власного озброєння, виробленого тут, в Україні», — додав він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply