Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Помер звинувачений у вбивствах жителів Хатині

Автор:

|

Червень 04, 2015

|

Рубрика:

Помер звинувачений у вбивствах жителів Хатині

Володимир Катрюк

На 94-му році життя помер Володимир Катрюк, котрого в Росії звинувачують у вбивствах жителів білоруської Хатині під час Другої світової війни. Як уточнив адвокат Орест Рудзік, його клієнт помер у своєму будинку недалеко від Монреаля (провінція Квебек). «Він був хворий довгі роки», — додав юрист.
Володимир Катрюк, один із найбільш розшукуваних «нацистських злочинців», проживав у Канаді з 1951 року. Однак його було позбавлено канадського громадянства 1999-го, коли розкрилася правда про його військові злочини. Але в листопаді 2010 року суд повернув йому громадянство. 2012-го активісти неурядової організації «Центр Візенталя», відомі своїми українофобськими поглядами, начебто знайшли документи, які підтверджують, що Катрюк особисто розстрілював жителів Хатині 1943 року.
Як писав «Міст», на початку травня ц. р. Слідчий комітет Російської Федерації повідомив, що порушив справу за статтею про геноцид стосовно Володимира Катрюка, котрий «брав участь у вбивствах жителів білоруського села Хатинь під час Великої Вітчизняної війни», і домагався його екстрадиції. 27 травня ц. р. стало відомо, що Канада відмовилася задовольнити запит про видачу Катрюка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply