Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Планета чи літак?

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Планета чи літак?

Пілот авіакомпанії Air Canada під час трансатлантичного перельоту задрімав, а коли різко прокинувся, побачив на небі Венеру та сплутав її світло з проблисковими вогнями іншого літака. Інцидент на борту повітряного судна стався ще 2011 року, проте канадська комісія транспортної безпеки оприлюднила звіт про подію тільки зараз.

У документі сказано, що внаслідок дій пілота постраждали 14 пасажирів і двоє членів екіпажу. Згідно з наявною інформацією, під час рейсу Торонто—Цюріх другий пілот вирішив трохи поспати за штурвалом, попередньо попросивши дозволу в командира екіпажу. Однак замість належних йому 40 хвилин помічник командира проспав 75 хвилин і, коли прокинувся, не зумів відразу зорієнтуватися в просторі.

Сонний другий пілот побачив, що неподалік літака щось світиться й без консультацій із командиром різко спрямував літак униз. Лайнер опустився більш ніж на 120 м, у результаті чого від різкого поштовху багато пасажирів попадало зі своїх місць. Капітан швидко підняв літак на колишню висоту, приблизно 10,5 км, а потім — іще на 122 м. Те, чи пояснив командир своєму помічникові, що той сплутав світло від Венери з бортовими аеро­навігаційними вогнями іншого повітряного судна, не уточнюється.

Коли літак приземлився в Цюріху, пасажирам, що отримали травми, було надано необхідну допомогу. Air Canada попередила своїх пілотів про необхідність дотримання правил поведінки на борту та всіх норм польоту. Додамо, що Венера — третій за яскравістю об’єкт на земному небі. Її можна побачити на небосхилі незадовго до світанку або безпосередньо після заходу сонця.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...