Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

PetroChina видобуватиме сланцевий газ

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

PetroChina видобуватиме сланцевий газ

Найбільша китайська нафтогазова компанія PetroChina погодилася на купівлю 20 % акцій у проекті Grounbirch із видобутку сланцевого газу в Канаді, який здійснює британсько-нідерландська Royal Dutch Shell Plc. Вартість операції оцінюється сумою 1 млрд CAD.

«PetroChina сподівається ввести в дію нетрадиційні газові ресурси в межах співпраці з Shell», — прокоментували операцію в китайській компанії. «Підтверджую, що Китайська національна нафтова корпорація (частиною якої є PetroChina) приєднається до нас у Канаді, ми домовилися про ґлобальну співпрацю ще торік, і ця транзакція є частиною договору», — заявив Петер Восер, керівник Shell.

Операція вже отримала схвалення реґулю­ючих органів двох країн. Продуктивність Ground­birch у провінції Британська Колумбія складає 125 млн куб. м.

У довготерміновій перспективі китайська компанія має намір відправляти зріджений газ із канадського родовища в Азію.

Це — не перша операція китайських енерґокомпаній у Канаді. Зокрема, 2009 року та ж Petro­China за 1,7 млрд CAD придбала тут 60 % акцій проекту з освоєння нафтових родовищ; 2010-го корпора­ція Sinopec викупила в американської Conoco­Phillips близько 10 % акцій у Sуncrude Canada. 2011-го Petro­China домовилася з одним із провідних виробників природного газу в Північній Америці — канадською EnСana — про купівлю за 5,4 млрд CAD 50-відсоткової частки в проекті з видобутку сланцевого газу Cutbank Ridge; канадська нафтогазова компанія Daylight Energy дала згоду на поглинання її китайською Sinopec International Petroleum Exploration & Production Corp за 2,1 млрд CAD; третя за розмірами нафтогазова компанія Китаю China National Offshore Oil Corporation домовилася про придбання компанії Opti Canada за 34 млн CAD.

Ольга Танасійчук

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply